Aké vyrážky má moje 8 mesačné bábätko?

Zodpovedané
18. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vyrážok u 8 mesačného bábätka. Najskôr to mal iba na tváričke, neskôr na rúčkach.Teraz sa to rozšírilo na hrudník.

Doktor nám predpísal iba Fenistil, ale nemá to žiadny účinok. Žiadne nové prípravky nepoužívam. Papá Nutrilon, zeleninové polievočky a občas detskú výživu. Začalo to vtedy, keď som prestala dojčiť.

O aký problém ide a čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa vyrážky rozširujú ďalej i napriek predpísanej liečbe od pediatra, odporúčala by som Vám konzultáciu v dermatologickej ambulancii, kde nepotrebujete mať výmenný lístok od praktického lekára.

Prajem príjemný zvyšok dňa!

MUDr. Katarína Turčinová Lacková
@skinofkiddo