Môže banka odstúpiť od zmluvy, keď je úver schválený?

Zodpovedané
2. sep 2020

Dobrý deň,

včera nám schválili spotrebný úver bezúčelový. Aj sme podpísali zmluvu a dnes som dostala sms správu, že úver je schválený.

Môže ešte banka odstúpiť od zmluvy?

Pýtam sa preto, lebo nám bolo povedané, že ohľadom poskytnutia bezúčelového spotrebného úveru nás budú ešte kontaktovať.

Ďakujem

Dobrý deň,

z toho začiatku Vášho dotazu som trochu zmätený.

Banka môže za určitých podmienok aj odstúpiť od zmluvy, ale myslím, že to tu nemusíme rozoberať.

Všeobecne platí, že kým je úver schválený, avšak nie je podpísaná zmluva, nie je nič bankou garantované.Môže Vám úver nedať, alebo sa rozhodnúť z nejakého dôvodu (nového zistenia, či náhlej zmeny politiky banky) s Vami zmluvu nepodpísať.

Ak je po schválení úveru aj podpísaná zmluva zo strany klienta a aj banky, tak podmienky v zmluve sú záväzné. Teda by Vám mal byť úver za daných podmienok aj poskytnutý.

Pre konkrétnu konzultáciu by bolo dobré ešte situáciu upresniť, prípadne pozrieť aj tú zmluvu.

Pekný deň.

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk