Mužovi schválili osobný bankrot, ale spoločnosť Pohotovosť žiada vyplatenie. Ako máme postupovať?

Zodpovedané
19. jan 2024

Dobrý deň,

v roku 2019 muž vyhlásil osobný bankrot, ktorý mu hneď aj schválili. Oddlžený je teda všade, vrátane poisťovní a nebankoviek.
Akurát spoločnosť Pohotovosť to neakceptuje a ohradzuje sa nejakým paragrafom, že si to naďalej môžu vymáhať. Poslali sme im aj potvrdenie o osobnom bankrote, ktoré si vyžiadali, aby mohli akceptovať nekontaktovanie a nevymáhanie. Stále posielajú emaily, aj volajú a domáhajú sa pohľadávky.

Majú pravdu?

Ako máme postupovať?

Ďakujem

Zdravím.

To je skôr otázka na právnu poradňu, pričom už tu bola zodpovedaná pred pár rokmi -> prikladám link, kde si to viete načítať: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/mediacn...

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk