Aký ľahký športovný kočík s kolmým sedom existuje okrem Cybex Melio?

Zodpovedané
21. mar 2022

Ahoj,

hľadám ľahký športový kočík s kolmým sedom. Zatiaľ som našla len Cybex Melio, kde kolmý sed a hmotnosť vyhovuje. Nie som si však istá netradičným riešením konštrukcie - väčší rozchod kolies vpredu ako vzadu.

Nutnosťou je nízka hmotnosť. Ideálne do 8 kg a vhodnosť kočíka pre vyššieho rodiča. Sed v protismere a možnosť pripojiť vaničku nie sú nevyhnutné, ale potešia.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

Cybex Melio si skôr viem predstaviť ako cestovný kočík, na nejaké rýchlo presuny a posúvanie kvôli slabšiemu odpruženiu. Nosnosť má reálnu len 15 kg, takže pre väčšie dieťa nie je veľmi vhodný. Jeho nízka hmotnosť je fajn, ale nepríde mi úplne stabilný aj napriek väčšiemu rozchodu kolies.

Rozhodne odporúčam viac Bugaboo Bee 6, ktorý má tiež kolmý sed. Ide o dizajnovku, ktorá sa nie každému môže páčiť. Ja ho však milujem 🙂. Oproti starším modelom má väčšie kolesá a madlo. Sedenie je obojsmerné. Okrem toho môžeš výškovo nastaviť opierku chrbta a povytiahnuť sedák. Za zmienku stojí aj bohaté príslušenstvo, ktoré je možné ku kočíku dokúpiť - jedálenský pultík, stojan na telefón alebo stúpadlo so sedátkom.

Prípadne odporúčam aj staršie modely Bugaboo Bee 5 a Bugaboo Bee 3.

Kolmý sed má aj Cybex Mios 2, Cybex Mios 3, ktorý je pre mňa najkrajší kočík na trhu. Aj keď má malé kolieska, tak má fajn odpruženie. Mios má navyše (oproti Bee) polohovanie nôh a super je aj jeho sieťovaná sedačka, využiteľná počas horúcich letných dní.

Samozrejmosťou je u nich obojsmerný sed, dostatočne vysoké nastavenie rukoväte, vhodnosť aj pre vyšších rodičov a pripojenie hlbokej vaničky.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia