Existuje ľahký a zároveň veľký kočík?

Zodpovedané
25. okt 2023

Ahoj,

hľadám ľahký a zároveň väčší kočík.

Moje požiadavky:

  • celková hmotnosť max. 12 - 13 kg,
  • veľkosť vaničky aspoň 80 x 36 cm,
  • váha vaničky max. 4 kg,
  • polohovateľná vanička,
  • nosnosť športovej časti do 22 kg,
  • nie korýtkové sedenie,
  • väčšie kolesá, najlepšie bezúdržbové,
  • odopínanie vaničky nie také to klasické, že sa zohnem a zatlačím naraz gombíky po stranách,
  • ľahko zložiteľná konštrukcia.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

Tvoje požiadavky spĺňa iba pár kočíkov. Sú to Kinderkraft Nea, Espiro Miloo, Tutis Mio Plus Thermo alebo Zopa Move Cross 2.

Všetky kočíky v poradni veľmi často odporúčam.

Tutis Mio Plus Thermo vyšiel na trh v priebehu roka 2023 a nahradil pôvodný model Tutis Mio Plus. Bol to štýlový kočík určený rodičom, ktorí sa pohybujú po nerovných cestách dediny. Nižšia váha a jednoduchá manipulácia umožňujú ovládanie jednou rukou a zaujme aj zložením spolu s nasadeným športovým sedením na konštrukcii. Rukoväť sa dá nastaviť až do výšky 115 cm, preto je kočík vhodný skôr pre vyšších rodičov. Samozrejmosťou je aj bohatá výbava v cene. Tutis Mio Plus Thermo má naviac vo vaničke novú technológiu ThermoCot™. Tá je zabudovaná na dne vaničky a garantuje tepelný komfort dieťaťa, optimálnu mikroklímu v zime a aj v horúcom letnom počasí.

Espiro Miloo som nedávno podrobnejšie opisovala v poradni, takže Ti sem moju odpoveď pripínam:

Zopa Move Cross 2 a Kinderkraft Nea opisujem zase v tejto odpovedi:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally