Coletto Fado, Bebetto Pascal Premium Class, Zopa Move Cross verzus Cybex Talos. Ktorý je najlepší?

Zodpovedané
20. dec 2023

Ahoj,

páčia sa mi nasledovné kočíky:

Naša výška je 1,83 a 1,75 m. Skôr by nám vyhovoval terénnejší kočík, ktorý by mal byť zelený alebo čierny. Musí byť ľahší a mať gélové kolesá.

Ktorý z nami vybratých kočíkov je najlepší a prečo?

Ďakujem

Ahoj,

osobne Ti odporúčam kočík Coletto Fado. V pomere cena/výkon/kvalita získaš slušný kočík s pomerne bohatou výbavou. Má nastaviteľnú rodičovskú rukoväť vo výške od 73 do 109 cm a je vhodný aj pre vyšších rodičov. Zároveň ponúka funkcie, ktoré niektoré kočíky nemajú. Sú to:

  • výškové položenie nadstávb na konštrukciu kočíka vyhovuje stredne vysokým a aj vyšším rodičom,
  • priestranné vnútorné rozmery hlbokej vaničky a aj športového sedadla,
  • polohovanie v hlbokej vaničke,
  • hojdanie hlbokej vaničky po zložení z konštrukcie,
  • má zabudované spodné odvetrávanie na dne vaničky,
  • má zabudované ventilačné a aj panoramatické okná,
  • možnosť zloženia vaničky na placku, čo šetrí miesto pri jej uskladnení,
  • výber z nafukovacích alebo gélom plnených kolies.

Jedinou nevýhodu vidím v nemožnosti zloženia kočíka s nasadenou športovou nadstavbou na konštrukcií, čo jemne nešetrí miesto. Inak tomuto modelu nemám čo vytknúť.

Ak by si chcela ešte o čosi terénnejšiu verziu s tými istými funkciami, tak si pozri aj bratský model Coletto Fado FX.

Po dokúpení adaptéra je možné na kočíky nasadiť autosedačky BeSafe iZi Go Modular, Maxi-Cosi – CabrioFix, Coral, Joie i-Gemm 2, alebo Cybex.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally