Je lepší kočík Venicci Tinum Upline alebo Peg Pérego Book?

Zodpovedané
20. okt 2022

Ahoj,

mojím TOP je stále Cybex Priam, no je aj cenovo top. Babystyle Egg 2 je tiež zaujímavý, ale tá nespratná športová časť/sedačka ma odrádza. Po ďalšom hľadaní nám bliká Venicci Tinum Upline (skladný, priestranný, aj dizajn, aj terén). A ešte ma zaujal aj Peg Pérego Book.

Nie je už "zabudnutý"?

Málo sa o ňom hovorí, a preto je neokukaný. Príde mi praktický a vhodný aj do terénu, aj do mesta. Ale asi ťažší.

ABC Design Salsa, Moon, Zopa mám popozerané. Chcem dodať, že kočík nepotrebujem pre prípadne ďalšie dieťa.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

kočíková novinka v podobe Venicci Tinum Upline je vylepšenou verziou modelu Venicci Tinum 2.0. Má naviac pamäťové tlačidlá, ktoré umožňujú odpojiť hlbokú vaničku a sedadlo športovej časti jednou rukou. Má aj nastaviteľné odpruženie, gélom plnené kolesá a magnetický 5-bodový bezpečnostný pás. Skladanie je rýchle a jednoduché jednou rukou a má a popruh na prenášanie.

Peg-Pérego Book je základným modelom značky. V roku 2021 prešiel viacerými výraznými inováciami, ktoré potešia. V prvom rade prešla zmenou samotná konštrukcia kočíka, ktorá má užší - 51 cm, rozmer. Predné penové kolesá sú v priemere o 1 centimeter väčšie, a zadné penové kolesá, sú výraznejšie odpružené. Naviac pribudla možnosť dokúpenia terénnejších kolies, ktorý tvoj kočík premenia na off-roudový. Výraznou zmenou a to nielen z pohľadu dizajnu a použitých nových materiálou prešlo aj sedadlo športovej časti. To je po novom plne otočné a s vyššou 22 kg nosnosťou. Strieška je XXL rozmerov, s pridaným neuzatvárateľným náhľadovým okienkom, ktoré umožňuje neustály očný kontakt. Kočík zložíš stále aj jednou rukou spôsobom “na knihu”, podľa ktorého je kočík aj pomenovaný. Po zložení sám stojí a nezaberie veľa miesta. Prednosťou kočíka ostáva aj obrovský nákupný košík, ktorý sa dá vzadu sklopiť pre lepší prístup (easy load system).

Podobným modelom je ABC Design Salsa 4 Air. Kočík má priestranné sedadlo, ktoré môžeš otáčať a polohovať v obidvoch smeroch až do klasického rovného ľahu, vrátane opierky nožičiek. Predáva sa v kombinácii so skladacou hlbokou vaničkou, ktorá má novo (rok 2022) na prednej strane panoramatické ventilačné okienko - pre lepšiu cirkuláciu vzduchu počas letných dní. Pribudla aj nová pamäťová funkcia, ktorá umožňuje uvoľniť každú stranu vaničky samostatne, vďaka čomu môžeš mať neustále jednu ruku na madle na prenášanie. Hlboké vaničky druhej generácie (2023) majú možnosť polohovania. Striešku na hlbokej aj na športovej nadstavbe je možné rozopnutím predĺžiť o panel s vetracím okienkom. Kočík je určený pre vyšších rodičov.

Škoda, že si neuviedla svoje požiadavky na kočík konkrétnejšie. Tu teda skončím a nebudem opisovať všetky Tebou spomenuté značky.

Určite si prečítaj naše články:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally