Je pre zimné dieťa a 155 cm vysokú mamičku vhodnejší kočík Petite&Mars Trails 2in1 alebo Roan Bloom?

Zodpovedané
31. okt 2022

Ahoj,

vo februári čakáme bábätko. Bývame na dedine a hľadáme kočík, ktorý bude odpružený a vhodný aj do terénu. Napr. poľná cestička. Zatiaľ sú naši favoriti Petite&Mars Trails 2in1 a Roan Bloom.

Ktorý je vhodnejší?

Hľadáme kočík do 700 eur. Ide nám o hlbokú vaničku, keďže po predchádzajúcej skúsenosti s prvým dieťaťom sa aj tak chystáme kúpiť neskôr druhý športový kočík. Moja výška je len 155 cm.

Ďakujem

Ahoj,

keďže sa chystáte športový kočík kúpiť neskôr samostatne, tak by som sa nezameriavala na výber z kategórie kočíkov, typu dvojkombi.

Momentálne trh ponúka kvalitné a cenovo dostupné dvojkombinácie, ktoré spĺňajú Tvoje požiadavky. A Tebe neskôr stačí prikúpiť už iba cestovný alebo pokračovací športový kočík. Tvoja dcérka bude v jeseni a zime chránená kvalitnou špotrovou nadstavbou z dvojkombi, pretože bývajú robustnejšie. Hlavne sú mäkkšie vystlané, niektoré dokonca aj s vyberateľnou novorodeneckou vložkou.

Ako prvé by som určite vylúčila z výberu Roan Bloom. Je to kočík vhodný pre rodičov s výškou od 170 cm a viac, takže ho rozhodne neodporúčam k Tvojej výške.

Za to Petite&Mars Trails je nový model tohoto roka. Má odolné PU kolesá, čo je skratka pre kolesá z tvrdenej gumy. Tie sú vhodné skoro na všetky terény. Sú odolné voči oderu a dlho vydržia. Trails má zároveň dvojité odpruženie, takže zvládne aj nerovný terén. Nosnosť športového sedadla je 22 kg. A jeho váha je 11,2 kg, takže patrí k tým ľahším. Plusom je 52 cm dĺžka chrbtovej opierky, ktorá je oproti Lupo väčšia. Teleskopická rodičovská rukoväť sa dá nastaviť vo výške od 95 do 102 cm, čo je praktické pre stredne vysokých rodičov (150 - 165 cm).

Prípadne si určtite pozri aj model Zopa Quest. Ten má výšku rukoväte len o 3 cm vyššiu, ale za to má fantastickú funkciu odvetrávania športového sedadla. To určite oceníš, keď bude mať dcérka viac ako rok. Má zabudovanú sieťkovanú chrbtovú opierku, pomocou ktorej zabezpečíš dcérke kvalitnú cirkuláciu vzduchu v letnom období a v chladnejšom ho prekryješ pribalenou vnútornou a mäkkou vložkou.

A určite si pozri aj cenovo dostupný kočík Kinderkraft Nea, ktorý ponúka veľa výhod. Má vyššie na konštrukcií umiestnenú hlbokú a priestrannú (80 × 40 cm) vaničku a aj sedadlo športovej časti je vyššie umiestnené. Má často nedostupnú funkciu v podobe kolmého sedu. Je dizajnový čistými líniami tvarov. Nea má nenafukovacie pneumatiky plnené penou a dokonca s dvojitým odpružením. Kočík zakúpiš vo viacerých farebných variantoch.

Môžeš si o ňom prečítať viac v krátkom článku, ktorý som o ňom nedávno napísala.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally