Ktorý kočík je vhodný na časté cestovanie a má sedenie v smere a aj proti smeru jazdy?

Zodpovedané
18. júl 2022

Ahoj,

hľadám kočík, ktorý spĺňa tieto požiadavky:

  • vhodný na časté cestovanie - autom, aj lietadlom,
  • ľahký a ľahko manipulovateľný,
  • ideálne sedenie v smere a aj proti smeru jazdy,
  • s vyššou nosnosťou,
  • pohodlný, keďže dieťa je vyslovene kočíkový typ a denné spánky máva len v kočíku na záhrade.

Odporúčaš skôr klasický športiak alebo kvalitnejšie golfky?

Ďakujem

Ahoj,

zamerala by som sa na ľahké kočíky, ktoré sú skladné a majú nízku hmotnosť, aby ich zloženie bolo čo najľahšie.

Prvým z nich môže byť novinka Cavoe Ideo (do našej Kočíkopédie ho pridáme čo najskôr). Má krásny dizajn, dostupnú cenu, kvalitné kolesá, výškovo nastaviteľnú striešku a super je aj možnosť otočenia sedačky priamo na podvozku.

Ďalej odporúčam Maxi-Cosi Leona.

Alebo to môže byť aj Bugaboo Bee 6 alebo jeho staršie modely. Nevýhodou je u nich kratšia sedačka, dieťa má tak pri spánku nohy von.

Lepšie riešený je potom Cybex Mios 3 alebo opäť jeho staršie modely. Ten má polohovateľnú opierku nôh a oceníš u neho aj odvetrávanú sedačku v zadnej časti chrbtovej opierky alebo aj dobré odpruženie.

Ak by si netrvala na otočnom sedení, tak variantom by mohol byť aj Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade. Ten patrí k tým ľahším a skladnejším kočíkom, ktoré majú priestrannú sedačku aj pre väčšie dieťa.

To isté spĺňa aj Babystyle Oyster Zero.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia