Ktorý kočík je vlastnosťami podobný Easywalker Qtro Plus, ale má modernejší dizajn?

Zodpovedané
2. sep 2023

Ahoj,

rád by som Ťa poprosil o radu pri výbere kočíka.

V novembri čakáme 2. dieťa a zháňame dvojkombináciu kočíka, ktorý zvládne príležitostne aj lesné či štrkové cesty, horšie chodníky. Doteraz sme mali Easywalker Qtro Plus a zvládol toho skutočne veľa. Teraz by sme chceli niečo v podobnom duchu, len modernejšie.

Zatiaľ mám v hľadáčiku Easywalker Harvey5 Premium Air a TFK Mono2 Air. Nové Easywalkery som zatiaľ naživo nevidel, neviem, či sú podobne pevné, ako bolo staré Qtro. TFK Mono2 mi prišiel veľmi pekne odpružený, dobre manipulovateľný a veľký tak akurát. Nie som si u neho istý 3 kolesami (namiesto 4) a či nie je outdoorový až príliš.

Ešte som sa pozeral na Bugaboo Fox 5, ktorý bol ľahučký, pekný, ale zdal sa mi skôr mestský. Thule Urban Glide 2 sa nám vzhľadovo nepáči a Joolz Geo3 bol veľký a tuhý.

Nie sme s manželkou nijako vysokí, vajíčko už máme od Cybexu.

Ktorý z nich vybrať?

Máš pre nás ešte nejaké iné tipy?

Ďakujem

Ahoj,

doteraz ste používali kočík so sedadlom typu – rovný ľah, no rada Easywalker Harvey5 sú kočíky s korýtkovým typom sedadla. Preto neviem či Vám budú vyhovovať. Ak chcete kočík s rovným ľahom, tak si pozrite bratský model Easywalker Jimmey. Niektorým rodičom však nevyhovuje otvorenosť z bokov sedadla.

Viac info o týchto kočíkoch, nájdeš tu:

Vo všeobecnosti sa ľahšie manipuluje s kočíkmi, ktoré majú len tri kolesá. Štvorkolesové sú vraj stabilnejšie, no dalo by sa o tom polemizovať. Všetko je to o zvyku, teda o manipulácii.

TFK Mono2 je výborný kočík, ktorý často odporúčam. Viac info o ňom, nájdeš tu:

Nedávno som vyšším rodičom odporučila veľmi kvalitný výber kočíkov, ktoré sa však hodia aj pre stredne vysokých rodičov, tak Ti sem moju odpoveď pre inšpiráciu pripnem. Totiž nový Britax Smile 5Z by sa podľa mňa skvele hodil aj Vám.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally