Ktorý otočný športový kočík má dlhú a širokú plochu na ležanie?

Zodpovedané
24. nov 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík s dlhou a širokou plochou na ležanie. Musí byť aj otočný. Momentálne máme športový kočík Joie Litetrax 4 Air. Už by som však chcela, aby bol kočík skôr otočný. Určite budem pozerať z bazáru, takže do 200 EUR.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

určite odporúčam cenovo dostupný model Zopa Move Cross. Je určený pre stredne vysokých a vyšších rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po nerovných cestách dediny. Nižšia váha a dobrá manipulovateľnosť umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Obojsmerné športové sedenie možno napolohovať do skoro úplne rovného ľahu. Hlboká vanička aj športové sedenie patria k tým priestrannejším na trhu, preto v nich bude mať pohodlie aj väčšie dieťa počas celého kočíkovacieho obdobia.

O čosi drahšou alternatívou je ľahký a na svoj typ aj kompaktný športový kočík Nuna Triv Next. Je to model s výbornou manipulovateľnosťou umožňujúcou ovládanie jednou rukou a je určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú po nerovných cestách dediny. Zaujme tiež jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii v akomkoľvek smere. Nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť, pretože v zloženom stave stojí sám. Vďaka teleskopicky nastaviteľnej rukoväti je vhodný aj pre vyšších rodičov, pre ktorých je aj prispôsobená absencia zadnej osi kolies, ktorá tak neobmedzuje ani v dlhých krokoch.

Na čo si dať pozor pred kúpou kočíka z bazára? - aj na túto tému sme natočili video, ktoré Ti sem pripínam.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally