Ktorý športový kočík je ľahko ovládateľný?

Zodpovedané
10. okt 2022

Ahoj,

vyberám kočík pre 1,5-ročného syna.

Chcela by som, aby spĺňal nasledujúce požiadavky:

  • neotočný,
  • dlhá strieška,
  • priestranný na spanie,
  • do úplného ľahu,
  • pohodlná jazda na bežnom mestskom teréne, nechcem žiadne drncátko,
  • ľahko ovládateľný (často nesiem jedno dieťa na ruke a druhé sa vezie),
  • skôr menší a skladný, ale nehľadám úplne golfky/cestovný kočík.

Aktuálne mám vo výbere Cybex Eezy S+2 a Babystyle Oyster Zero. Prikláňam sa skôr k Babystyle, najmä kvôli priestrannosti kočíka. Zároveň je ľahký, čo mi príde super. Nemám úplne možnosť ho vyskúšať, preto hľadám radu.

Sú kvalitou tieto kočíky rovnaké?

Ako sú na tom ohľadom toho, čo sa týka ovládateľnosti pri zaťažení kočíka a ohľadom pohodlia pre dieťa?

Ďakujem

Ahoj,

Cybex Eezy S+² by som skôr kupovala ako rýchly, skladný cestovný kočík do mesta, na výlety, čiže na také rýchle trasy a presuny. Ako plnohodnotný športový kočík by som ho nevolila. Mínusom sú aj prišité bezpečnostné pásy, pretože sa na ne zle upevňuje fusak, ktorý sa inak na takomto type pásov vie skĺzavať dole.

Oproti tomu Babystyle Oyster Zero je plnohodnotný športový kočík, ktorý využiješ na pohodlnú jazdu. Môžeš si o ňom prečítať aj podrobnú MK recenziu.

Osobne radšej odporúčam kočíky, ktoré vydržia už do konca kočíkovacieho obdobia. Napríklad modely Carrello Bravo Plus alebo Muuvo Slick. Obidva majú väčšie chrbtové opierky, väčšie kolesá a dobré odpruženie, ktoré je vhodné aj na nerovnejší terén.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally