Ktorý športový kočík je vhodný pre 7-mesačného chlapčeka a je vhodný do mesta aj terénu?

Zodpovedané
10. feb 2023

Ahoj,

potrebovala by som poradiť ohľadom športového kočíka pre 7-mesačného útleho chlapčeka.

Mám predstavu o športiaku, ktorý sa dá dať do ľahu. Chcem, aby si malý mohol aj pospať.

Ďalšie požiadavky:

  • aby bol do mesta aj terénu,
  • ľahko zložiteľný,
  • spratný,
  • ak by sa dalo sedadlo otáčať - bol by to len bonus.

Aktuálne mám trojkombináciu Tako Laret Imperial 2020. Už mi veľmi nevyhovuje ako ma ísť malý do šporiatku.

Ďakujem

Ahoj,

pozri si športový kočík Zopa Move Cross, je to cenovo dostupný kočík, ktorý Ťa prekvapí svojou funkcionalitou. Alebo siahni po kvalitnom bazárovom kúsku Easywalker Rudey. Tento kočík je zameraný na praktickosť použitia, ktorú prináša jeho vcelku nízka váha, relatívne kompaktné skladanie aj spolu s nasadeným sedadlom. Jeho športové sedadlo sa okrem skladania v polovici môže pochváliť aj dlhou ložnou plochou, a vysokou nosnosťou až 22 kg. Má výškovo nastaviteľnú striešku, ktorá aj napriek ne-XL rozmerom dokáže chrániť plnohodnotne priblížením sa k dieťatku. Jeho sedadlo je možné napolohovať do takmer úplného 165 stupňového ľahu.

Ak chceš niečo skutočne terénnejšie, no neotočné, tak si pozri trojkolesové kočíky Thule Spring alebo Baby Jogger City Mini GT2.

Cenovo dostupný, no tiež neotočný model Carrello Bravo Plus tiež stojí za zmienku. Jedná sa o prevažne mestský typ kočíka, u ktorého oceníš dostupnú cenu, ľahkú hmotnosť, rýchle skladanie a hlavne dobré jazdné vlastnosti. Kolesá má gumové a všetky odpružené, takže zvládnu aj zhoršený terén.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally