Ktorý súrodenecký kočík má širšie vaničky?

Zodpovedané
29. dec 2022

Ahoj,

mám súrodenecký Bugaboo Donkey 2. Dcéra má 17 mesiacov, býva v športovej časti. Môj 4-mesačný syn býva vo vaničke. Syn má 9 kg. Keď ho oblečiem a dám do fusaku, tak sa nevie ani pohnúť. Kočík je úzky.

Je nejaký takýto kočík, ktorý ma širšie vaničky?

Pozerala som Hauck Uptown Duo. Tam mi príde aj sedenie také širšie a pohodlnejšie ako korýtkové. Občas mám pocit ako keby tam dcéra sedela na pol zadku.

Mám ostať pri Bugaboo, alebo ho vymeniť?

Ďakujem

Ahoj,

tvoj kočík Bugaboo Donkey 2 má jedinečný systém, ktorý mu umožňuje prerobenie na súrodenecký. Vyniká aj svojou nízkou váhou odolnej hliníkovej konštukcie, pretože väčšinou sú súrodenecké kočíky ťažšie. Je však pravdou, že jeho vaničky so svojou 28 cm šírkou patria k tým užším a nie každému dieťaťu sadne korýtkový typ športového sedadla.

Odpoveď na Tvoju otázku, či ostať pri Donkey 2, alebo ho vymeniť, tak to ti ja určite nezodpoviem. Je potrebné, aby si sama zvážila všetky pre a proti kočíka a sama sa rozhodla. Upozorňujem Ťa však, že Ti časom môže veľmi chýbať variabilita Bugaboo. A to hlavne vtedy, keď dcérka odrastie. A už jej bude stačiť iba občasný oddych na skejte či stúpadle.

Uvažuješ o neotočnom športovom kočíku Hauck Uptown Duo, s ktorým zároveň stratíš možnosť očného kontaktu s dieťaťom pri jeho prechode do športovej časti. A to takto malému dieťaťu nemusí vyhovovať.

Malé 4-mesačné dieťa, ktoré je obklopené fusakom a bokmi vaničky nepotrebuje až taký priestor. Takýto stiesnený priestor ho vie dokonca upokojiť a cití sa bezpečne, ako keď ešte bol v Tvojom brušku. A čochvíľku prejde do športovej časti.

Ak sa Ti priestor vo vaničke zdá byť skutočne veľmi malý a nepohodlný, tak môžeš prejsť do športovej časti Donkey 2. Je však potrebné dokúpiť tzv. vyrovnávaciu klinovú vložku, napríklad od značky Egg, ktorá korýtkový povrch vaničky premení na rovný ľah. Táto vložka by mohla dokonale odstrániť Tvoj problém.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally