Ktorý terénny kočík má skladaciu hlbokú vaničku?

Zodpovedané
15. aug 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť pri výbere kočíka.

Ktoré kočíky majú skladaciu hlbokú vaničku - na placku?

Narazila som na Maxi Cosi Lila xp+ a Thule. Rada by som mala niečo podobné, čo je stavané do terénu. Cena do 820 eur.

Ďakujem

Ahoj,

všetky modely, ktoré uvediem sú stavané do terénnu a zároveň majú možnosť poskladať hlbokú vaničku na placku. Niektoré z nich môžeš využiť aj na beh a šport.

Pozri si hybridný model Muuvo Trick. Na trhu je krátko, pretože je to novinka. Tento kočík pohodlne zvláda náročný terén a pohodlne prejde mestom. Nie je to tank, skôr elegantný krásavec. Navyše je vybavený praktickými vlastnosťami. Patrí k ľahším modelom, pretože váži iba 11,5 kg a odvezie až 22-kilogramové dieťa. Má pneumatiky plnené gélom, takže riziko defektu nehrozí. Hlboká vanička je dostatočne priestranná a kvalitne odvetraná aj vďaka zabudovaným oknám (ventilačné a panoramatické), ktoré oceníš hlavne v lete.

Ak trojkolku, tak skús pozrieť populárne kočíky Thule Urban Glide 2, Baby Jogger Summit X3 alebo TFK Mono.

Podobné, ale skladnejšie modely sú Baby Jogger City Elite 2 alebo trojkolesový model Baby Jogger City Select 2.

A ešte malé info. Síce majú kočíky značky Baby Jogger v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), tak ich kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je ich možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally