Aký športový kočík s hlbokou vaničkou?

Zodpovedané
12. máj 2022

Ahoj,

prehľadala som už celý internet a som zúfalá, pretože asi ideálny kočík pre nás neexistuje.
Chcela by som poprosiť o radu. Chceli by sme kúpiť športový kočík, na ktorý sa dá dokúpiť hlboká vanička, pretože športiaky z dvojkombinácií nám nevyhovujú (ťažké, mohutné) a rovnako väčšina ľudí kupuje po hlbokej vaničke nový športiak.

Naše parametre:

  • odpružený, vhodný do terénu,
  • s väčšou hlbokou vaničkou (čakáme letné bábätko),
  • cena ideálne max. 600 eur aj s vaničkou.

Najskôr sa mi na internete páčil X-lander X-Run, ale potom som ho videla naživo a prišlo mi, že je to hrozná neodpružená "hrkálka". Naživo sa mi v obchode páčil kočík, ale tam je zase veľmi vysoká obstarávacia cena.

Môžete mi odporučiť nejaký ideálny kočík?

Ďakujem

Ahoj,

máš úplnú pravdu. Veľa rodičov pri výbere kombinovaného kočíka pozerá skôr len na hlbokú vaničku, pritom športová nadstavba je nemenej dôležitá. Takže ja osobne odporúčam vyberať kočík skôr podľa športiaku, predsa len s ním budeš jazdiť oveľa dlhšiu dobu 🙂.

TFK Mono je naozaj super a kvalitný kočík, ale bohužiaľ značka TFK patrí k tým drahším a cenu si drží. Preto by som sa zamerala skôr na staršie bazárové modely.

Konkrétne odporúčam TFK Joggster Trail 2 a TFK Joggster Adventure 2. Líšia sa vzájomne kolesami (model Adventure má nafukovacie a je cca o pol kg ťažšie). Nechýba u nich veľmi priestranné sedenie, nastaviteľná rukoväť, možnosť úplného ľahu a polohovanie nôh. Na bazáre sa predávajú za veľmi výhodnú cenu a ich stav je často lepší ako pri nových kočíkoch.

K týmto kočíkom je možné dokúpiť a pripojiť hlbokú vaničku Multi X, ktorá je na rovnakom princípe ako nová Combi. Teda dokážeš z nej urobiť obojsmerný športiak a menšie dieťa tak voziť k sebe. Na výber je inak samozrejme aj klasická hlboká vanička, ktorá je priestrannejšia.

Ak by si netrvala na otočnom športovom sedení, tak ma napadá aj Baby Jogger City Mini GT2, ku ktorému je možné tiež kúpiť hlbokú vaničku. Kolesá má menšie, ale prejde toho naozaj dosť. Sama ho mám a som s ním veľmi spokojná, že keby som snáď ešte niekedy čakala dieťa (čo nehrozí dúfam, tri stačia 🙂), tak by som ho využívala ako kombinovaný kočík s vaničkou aj vajíčkom.

Variant s väčšími kolesami je potom Baby Jogger City Elite 2, ale tam už sa nezmestíme do Tvojho rozpočtu, takže opäť jedine pozrieť po bazáre.

Obidva sa výborne ovládajú, ľahko skladajú a majú dobré jazdné vlastnosti. Potešia aj naozaj priestranným sedením, vhodným aj pre väčšie deti.

Ďalej ma napadá ešte Joie Mytrax, ktorý má zadné kolesá nafukovacie a za jeho veľmi výhodnú cenu, toho má dosť čo ponúknuť. Či už je to extra dlhá strieška, veľký nákupný košík a priestranné je aj športové sedenie s hlbokou vaničkou.

Pokiaľ bude prevládať väčší terén a chceš s kočíkom aj športovať, tak by som určite išla do značky TFK.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia