Ktorý hlboký kočík zvládne hrboľatú cestu a kopce?

Zodpovedané
29. nov 2021

Ahoj,

potrebovala by som poradiť pri výbere kočíka. Bude to kočík, ktorý bude u mojich rodičov, keď tam prídeme na návštevu.

Požiadavky:

  • mal by zvládať ťažký terén, čiže hrboľatú cestu a kopce, lesnú cestu,
  • mal by mať len hlbokú vaničku, čiže žiadna 2 alebo 3 kombinácia.

Športový kočík chceme potom kupovať zvlášť. Bude to asi Thule Urban.

Ďakujem

Ahoj,

v tvojom prípade by som určite volila kočík El-Jot Candy, ktorý je hravo elegantný kočík v pastelových farbách, atraktívny a v dostupnej cene, ktorá nezrujnuje peňaženku a skvele vyhovuje tvojim požiadavkám. Oceľová konštrukcia kočíka je efektne chrómovaná, hojdavo odpružená a vybavená 14” neotočnými nafukovacími kolesami. Prejde tak aj náročný terén. Daň za retro štýl však bude menšia skladnosť a zatáčanie podvihovaním. Hlboká vanička má rozmery 78 × 36 centimetrov. Candy je u obchodníkov dostupný aj v čisto hlbokej verzii.

El-Jot Candy

Pozri si aj jeho kolegu El-Jot Tessa. Tiež je to jednoduchý kombinovaný kočík retro typu. Oceľová konštrukcia je pre elegantnejší vzhľad nastriekaná čiernou a je tiež mäkko odpružená a vybavená štyrmi neotočnými 14” nafukovacími kolesami. S kočíkom tak zvládneš prakticky každý terén či bábätko pohojdáš. Tessa tiež vyšiel vo verzii s lesklou chrómovou konštrukciou Tessa Chrom. Hlboká vanička má rozmery 80 × 36 centimetrov. Dá sa kúpiť iba ako 2v1 so športovou časťou. No pri jeho cene cca 280 eur si nemyslím, že by to bol problém. Dokonca by sa ti mohla u rodičov zísť a nemusela by si tam nosiť druhý kočík.

El-Jot Tessa

Ďalšími by mohli byť čisto hlboké kočíky Patron Athena a Patron Delfy. Tieto hlboké kočíky majú vyššiu 20 kg nosnosť, pozostávajú z klasickej hojdavej štvorkolesovej konštrukcie Typo 4 s neotočnými nafukovacími kolesami a pohodlnej hlbokej vaničky. Nevýhodou je, že som ich našla iba v ponuke CZ e-shopov v cene cca 350 eur.

Patron Athena

Patron Delfy

Osobne by som ti radila kúpu El-Jot Tessa. V pomere cena/kvalita je z môjho pohľadu víťazom.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally