Poradíte mi barefoot topánky pre trojročného chlapca?

Zodpovedané
24. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom barefoot topánok pre trojročného chlapca.

Má úzke chodidlá 16 cm. Nôžky mu idú do X, ortopéd odporučil s pevnou pätou. Väčšina topánok na jeho dĺžku, ak pripočítam aj nadmerok sú široké.

Mám dieťaťu, ktoré má 16 cm chodidlo kupovať topánky s vnútornou dĺžkou vložky 17 cm, ak berieme do úvahy nadmerok?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčaný nadmerok je cca 1-1,2 cm. Takže to by bolo v poriadku. Ak cvičíte a aj napriek tomu sa stav nezlepšuje, je možné zvoliť topánočku s pevnejšou pätou.

No mala by spĺňať nasledujúce podmienky: rešpektovať tvar chodidla dieťaťa, byť pod prstami dostatočne flexibilná, nemať podporu klenby ani podpätok.

Nepíšte o tom, akú má pri danej dĺžke šírku nôžky. No z najužších topánočiek na trhu, ktoré by ten členok trošku mohli vybalansovať sú filii, froddo flexible, plae. Do šírky by ste mali mať nadmerok tiež, takže oproti meraniu cca 2-3 mm je úplne v poriadku.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322