Ako sa dajú vylepšiť zmäknuté prsia?

Zodpovedané
17. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Odkojila som dve deti. Spolu to bolo 20 mesiacov kojenia. Prsia sa mi vrátili do veľkosti ako boli pred otehotnením, ale ostali úplne mäkké.

Ako sa dajú vylepšiť takto zmäknuté prsia?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

priznám sa s takto formulovanou požiadavkou som sa ešte nestretol 🙂

Prsia, ich pevnosť je závislá od pomeru objemu a povrchu/kože prsníka. Spolu s polohou dvorcov, podprsníkovej ryhy určujú tvar a estetiku prsníka.

Čím viac kože má prsník a menej objemu, tým je prázdnejší, ochabnutejší a aj mäkší.

Máme dve možnosti to vyriešiť.

1. Doplnením objemu tak, aby sme prsník vyplnili, a to použitím implantátov alebo vlastným tukom.

2. Odobratím nadbytočnej kože pri zachovaní objemu operáciou nazývanou aj modelácia/mastopexia.

Alebo kombináciou týchto metód.

To, čo je najvhodnejší postup, pri splnení vašich očakávaní je predmetom osobnej konzultácie s plastickým chirurgom.