Prečo má syn na jazve po operácii uschnutý hnis?

Zodpovedané
9. máj 2024

Dobrý deň,

synovi sa po operácii v oblasti krku spravila na jazve ako keby vyrážka. Aktuálne vyzerá ako uschnutý hnis, ktorý ide z jazvy. Po operácii je 3 mesiace a cez túto jazvu bol operovaným 2x. Na chirurgii máme termín až o pár týždňov.

Ako mu mám dovtedy pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže sa jednať o dehiscenciu - otvorenie rany, vychádzajúci podkožný steh, zarastajúci chĺpok, zarastená mazová žliazka, fistula a iné.

Každé sa rieši trošku ináč. Nemal by ublížiť dezinfekčný obklad, napr. Betadine.
Ak máte pochybnosti, je potrebné kontaktovať Vášho chirurga, ambulanciu ako akútny stav - komplikáciu.