Bola by som v celkovej anestéze pri úprave viečok?

Zodpovedané
5. aug 2020

Dobrý deň,

už druhýkrát v živote sa trápim s alergiou, resp. nejakým ekzémom na viečkach. Oči a viečka ma svrbia, sušia sa a červenajú. Ako keby sa mi naťahovala koža na nich.

Tentokrát mi zrejme ako následok zostáva ovisnuté viečko. Ešte je červené a celkom presušené. Nepredpokladám, že sa scvrkne. Nešla som s tým ani k očnej, lebo mám problém si nechať dať aj kvapky do očí. Pred pol rokom mi nedokázali ani zmerať očný tlak.

Jednoducho neznesiem, keď už len viem, že mi ide niečo do oka. Oči mi začnú slzavieť a ja mrkám.

Bola by som v celkovej anestéze pri úprave viečok?

Zvládnem s týmto problémom hojenie a kontrolné vyšetrenia?

Aká je cena?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom momente ma napadlo, či vôbec pri ekzémoch a problémoch s alergiou v okolí očí ste na operáciu vhodná. Môže sa tým priebeh aj výsledok operácie výrazne skomplikovať.

Ak by bola operácia možnou, dá sa uskutočniť v celkovej anestézii, samozrejme je vyššia cena. V mojej praxi je to takmer 2x násobná cena, ale rôzne kliniky môžu mať na základe vlastných nákladov a nájmov ceny iné. Musíte sa informovať na konkrétnych pracoviskách, kde by ste operáciu chcela podstúpiť.

Po operácii sú ešte potrebné kontroly. Minimálne na prvej po cca 1 týždni sa okolo očí manipuluje ( vyberanie stehov ).

No to je otázka krátkej chvíle, počas ktorej môžete mať oči zatvorené.