Čím si mám ošetriť zapálené jazvy po augmentácii?

Zodpovedané
14. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Dňa 6.11.2019 som bola na augmentácii. Pred tromi dňami sa mi zapálili jazvy na bradavkách.

Ako si ich môžem ošetriť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podľa fotografie, ktorú ste poslali, jazvy nevyzerajú zapálené.
Ak teda myslíte jazvy okolo dvorcov. Na bradavkách jazvy nevidím.

Po tak dlhom čase od modelácie prsníkov sa jazva nezvykne zapáliť bez príčiny. Môže to byť napríklad podkožný steh, zarastený chĺpok a pod.

V om prípade odstránenie príčiny je najrýchlejšia cesta ku zahojeniu.

Na infikované rany je mnoho dezinfekčnych prípravkov. ( Betadine, Ialugen, a mnoho iných )

Ak si nie ste istá stavom alebo má tendenciu sa nezlepšovať, alebo zhoršovať, navštívte chirurga, ktorý Vás operoval. On osobne najlepšie posúdi stav a jeho súvis s operáciou.