Po lip lifte mi ostala jazva pod nosom. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
20. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Asi pred rokom som podstúpila zákrok lip lift. S výsledkom som spokojná, teda až na nepekne veľkú jazvu pod nosom.

Samotná jazva ma trápi dnes oveľa viac ako ma trápila pred rokom nesúmerná horná pera.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

jazva po operačných zákrokoch, pri ktorých sa musí odstrániť časť kože. Je nevyhnutná.

Bohužiaľ, nikdy nevieme presne predpokladať ako sa jazva zahojí a či bude esteticky prijateľnejšia ako samotný stav pred operáciou.

Operačné postup sú dizajnované tak, aby výsledná jazva bola schovaná v prirodzených záhyboch alebo vráskach.

Niekedy sa jazvy pri komplikovanom hojení roztiahnu, to sa dá riešiť opakovaným zašitím s odstupom niekoľkých mesiacov.

Ak bolo ale hojenie v poriadku, málokedy je výsledná jazva lepšia.

Odpovedám všeobecne, lebo vás nevidím osobne a neviem, aký ste mali priebeh hojenia a východzí stav. Možno vo Vašom konkrétnom prípade sa bude dať nájsť aj iné riešenie nevzhľadnej jazvy.