Aké sú moje výsledky z RTG chrbtice?

Zodpovedané
27. jan 2022

Dobrý deň,

bola som na RTG chrbtice.

Výsledky:
Skelet C chrbtice v napriamenej instabilnej polohe deg. def. zmenený v úseku C5 C6. Skelet th chrbtice so známkami esovitej skoliózy, krycie plôšky tiel. stavcov mierne sklerotické ventrálne úseky tiel. stavcov zahrotené. Skelet chrbtice sinistroskoliotycky lordoticky vnetrálny úsek hornej časti tela stavca L4 sklerotický s menším vakuovym fenoménom obrazu intraspongioznej herniacie. Si zhyby voľné.

Čo to znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu je na krčnej chrbtice prítomná skolióza. V oblasti 5. a 6. stavca sú prítomné degeneratívne zmeny - známky opotrebovania.

Na presné posúdenie krčnej chrbtice je potrebné doplniť MR vyšetrenie, pri ktorom sa popíšu aj okolité nervy a medzistavcové platničky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková