Vysvetlíte mi výsledky z RTG chrbtice?

Zodpovedané
14. máj 2020

Dobrý deň,

bola som na RTG chrbtice a k neurológovi idem až o tri týždne.

Vedeli by ste mi prosím vysvetliť výsledky?

Vybočenie C-Th segm. do prava so súhlasnou rotáciou tiel stavcov, napriamená krčná lordóza s blokovým postavením C5-C7, výška tiel stavcov je zachovaná, incip. zahrotenia priľahlých krycích plošiek C3-C6 ventrálne, medzist.priestory sú zachované.

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe RTG popisu sa dá usúdiť, že krčná a hrudná chrbtica je vybočená mierne doprava, piaty až siedmy krčný stavec sú v blokovom postavení.

To znamená, že tlačia na okolité štruktúry, tlačia na platničky a nervy. To následne spôsobuje bolesti, ako napr. tŕpnutie končatín, brnenie v prstoch, bolesti krčnej chrbtice atď.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková