Môže exekútor siahnuť na plat v Rakúsku?

Zodpovedané
18. mar 2019

Dobrý deň,

môj manžel sa so svojou bývalou manželkou súdil za vysporiadanie BSM po rozvode. Súd vyniesol rozsudok, že mu má vyplatiť do 90 dní peniaze. Problém je v tom, že ona nemá o to záujem. V Rakùsku má živnost. Na Slovenskú je nemajetná. Má tu len účet.

Môže jej exekútor siahnuť na rakúsky plat?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

súdny exekútor je zástupcom štátu, a teda právomoc môže vykonávať iba na území Slovenskej republiky. Nemôže vydať príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy a doručiť ho rakúskemu zamestnávateľovi.

V takom prípade odporúčam dať si exekučný titul preložiť do nemčiny a podať návrh na uznanie tohto rozsudku v Rakúsku a následne podať návrh na exekúciu v Rakúsku.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu