Môže mi exekútor siahnuť na materskú?

Zodpovedané
29. máj 2019

Dobrý deň,

bola som vydatá a bývalý muž bol gambler a mali sme hypotéku. Nestihli sme si kúpiť dom a peniaze už prehral. Ušiel do zahraničia a odo mňa teraz chce exekútor, aby som peniaze platila. Ťahá sa to už veľa rokov. Mám nového partnera a som na materskej. Nehnuteľný majetok nemám.

Má právo exekútor siahnuť aj na partnerov plat?

Môže mi exekútor siahať len na moju materskú?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

exekútor nesmie siahnuť na plat niekoho, voči komu exekúciu vykonáva.

Na druhej strane treba partnerovu výplatu posielať na ten účet, ktorý nie je Váš.

Pokiaľ ide o materskú, na ňu nemôže siahnuť, ale o tom exekútor ani nemusí vedieť, že tieto peniaze pochádzajú z materskej, preto odporúčam posielať tieto peniaze na partnerov účet.

A Vám odporúčam navštíviť Centrum právnej pomoci a vyriešiť tento problém bankrotom.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu