Očkovala byste dítě po prodělání zánětu spojivek, kašle a rýmy, která stále trvá?

Zodpovězené
14. kvě 2024

Vážená paní doktorko,

mám prosím dotaz, zda byste očkovala dítě proti černému kašli, čerstvě 10 let, které minulý týden prodělalo začínající zánět spojivek, mělo kašel a rýmu. Dnes přetrvává už jen rýma, oči jsou v pořádku. Očkování má proběhnout 16.5.

Pro vlastní klid bych byla raději, kdyby bylo v naprostém pořádku a zcela zdravé.

Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den,

s rýmou se ev. v určitých situacích očkovat dá (např. dlouhodobé odkládání očkování apod.), pokud nejsou přítomné další známky infektu či zvýšená teplota. Do 16.5. jsou ještě dva dny, tak uvidíte, jak se bude rýma vyvíjet.

Osobně se také přikláním k odložení očkování do úplného zdraví.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká