UM, stolice u 3měsíčního miminka. Upraví se, až se bude více hýbat?

Zodpovězené
18. pro 2019

Dobrý den,

syn 5 týdnů, kojený a nyní na UM. Po mateřském mléku kakal dobře, několikrát denně. Nyní po UM má bolesti bříška, musím mu při kakání pomáhat teploměrem či rourkou. Cvičení s nožičkami pomáhá jen na prdy, ale nevykaká se. Zkoušela jsem masáže, polohu na bříšku, na tygříka, v klubíčku. MUDr. poradila heřmánkový čaj, ale zdá se mi, že to nemá žádný účinek. Strašně pláče, když mu nepomůžu a jediné, co ho uklidní je šátek. Bere Espumisan a probiotika.

Prosím, je nějaká šance, že se to samo upraví, třeba až se bude více hýbat?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podle vašeho popisu má chlapec silnější projevy baby koliky. Ta je dána sníženou tolerancí laktozy, proto doporučuji podávat mléčnou formuli s nižším obsahem laktozy, např. Beba AL 110. Typické baby koliky odeznívají okolo 4. měsíce života, většinou se zavedením nemléčných příkrmů. Jinak se o bříško pečujte i nadále (klubíčkování, masáže, tygřík...), ovšem k odchodu plynů používejte výlučně jen rektální rourku, ne teploměr.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová