Kombinovaný kočárek do hor, ale i snadno složitelný do auta. Baby Jogger City Elite, Bugaboo Buffalo, jiný?

Zodpovězené
23. zář 2020

Ahoj,

miminko teprve čekáme, ale už teď se snažím udělat si obrázek a celkový přehled o tom, na které kočárky se zaměřit.

Bydlíme v podstatě na vesnici pod horami, takže terénní kočár potřebuju rozhodně. Zároveň je pro mě ale také moc důležité, aby se moc komplikovaně neskládal a aby se v pohodě vlezl do kufru auta. Líbí se mi takové to skládání "na placku".

Další důležitý aspekt je, že bychom chtěli v budoucnu děti dvě, takže aby vydržel i na další děťátko. Moc se mi líbí i možnost otočení proti směru jízdy. Hledám teda ideálně dvojkombinaci. No to je zatím asi tak vše 🙂.

A teď moje tipy - Vzhledově se mi moc líbil Mutsy Nio Adventure, od něj jsem ale už v podstatě kvůli kolům a náročnosti našeho terénu upustila. Další kandidáti jsou pro mě teda Baby Jogger City Elite a Bugaboo Bufalo (nějaký bazarový - popř. je nějaký Bugaboo, který má stejné jízdní vlastnosti jako Buffalo)?

Cenově bychom se rádi vešli +/- 20.000,- ale kdyby byl nějaký skvělý i o 10.000,- dražší, rádi o něm minimálně pouvažujeme 🙂.

Moc děkuji za tvůj čas.
Nastávající mamina Zuzka

Ahoj!

Pokud mluvíme o opravdu terénním využití, nic lepšího než model Buffalo od značky Bugaboo neseženete, dovolím si tvrdit. No, mají dobré modely, ale Buff byl na terén neporazitelný, co se tohoto typu a stylu kočárku týká. Pokud si ok s bazarovým (nové se už neprodávají) a model Ti vyhovuje funkčně, váhově, skladností (není nejskladnější) i designově, za mě absolutně dobrá volba.

Bugaboo Buffalo

Baby Jogger City Elite je fantastický ve většině ohledech, a přesně na to, co potřebuješ, Ti sedne. Má ale jedno velké ALE, a to, že nemá otočné sedadlo. Znamená to, že na to přechodné období z korbičky do sporťáku se budeš muset smířit s tím, že ještě poměrně malé miminko (okolo půl roku) bude jen směrem do světa, a ne k Tobě - ​​a s tím se obvykle prvomaminky neumějí tak zcela ztotožnit. Pokud bys to však dokázala, kočárek Ti s největší pravděpodobností vydrží od začátku až do konce, což téměř žádný otočný model nevydrží, ne z praktického hlediska (pro starší děťátko)...

Baby Jogger City Elite

Mými dalšími typy budou dva kvalitní kočárky, které bych zvažovala já. Prvním by byl Emmaljunga NXT60 F

Emmaljunga NXT60 Flat

nebo větší NXT90 F, ideálně s Outdoor koly, který Ti projde všechno možné a nemožné, zvládne i více dětí, a v linii NXT90 se dá dokonce předělat na dvojkočárek (s adaptérem a korýtkové ne-F sedadly). Fakt super švédská značka.

Emmaljunga NXT90 Flat

Druhým tipem by byl TFK Joggster Trail 2, což je také tříkolka, i terénní, ale s korbou Mutli X se dá na to dočasné období předělat na protisměrné sportovní sedadlo, co by vyřešilo ten problém s otočností.

TFK Joggster Trail 2

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.