Jak léčit bolestivou ránu na bradavce?

Zodpovězené
9. kvě 2022

Dobrý den,

moje 9měsíční dcerka mě před pár dny kousla, až se mi vytvořila otevřená rána. Rána se stále zvětšuje (kojením, kousáním), krvácí a hnisá. Je to velmi bolestivé.

Už pár měsíců kojím jen z jednoho prsu, protože dcerka druhý úplně odmítá. Je to o to nepříjemnější a bolestivý prs si ani neodpočine. K tomu všemu je dcerka nyní nemocná, takže kojit potřebuje 2x častěji. Já to už nezvládám, moc mě to bolí.

Co mi pomůže k rychlejšímu hojení?

Děkuji

Dobrý den,

na zhojení doporučuji gelové náplasti Medela, kokosový olej, mandlový olej, zkuste chrániče bradavek do podprsenky, aby se ranka neodírala o látku. Pokud hnisá, může jít o bakteriální infekci, která se do ranky dostala, a pak bude třeba Framykoin na předpis.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová