Šalvěj na konci kojení. Jak často, kolik a odkdy se má pít?

Zodpovězené
31. led 2022

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na čaj ze šalvěje. Vím, že se doporučuje, když se ukončuje kojení. Plánuji v nejbližší době odstavit čerstvě tříletého syna. Kojí se několikrát od večera do rána. Přes den kojím po obědě na spaní. Chtěla bych využít toho, že mám jet na 2 dny pryč a úplně odstavit. Uspávat bude tatínek. Už několikrát jsem byla pryč od rána do večera a zvládli to. Koupila jsem si sypanou šalvěj.

Jak často, kolik a odkdy se má pít?

Ještě před ukončením, předem nebo až potom? A jak dlouho?

Děkuji

Dobrý den,

toto je dotaz spíše na bylinkáře. V souvislosti s odstavením doporučuji přestat kojit, v případě nalitých prsou odstříkat či odsát do úlevy ne více, prsa můžete chladit chladivými obklady. K pití šalvěj, máta. Ohledně množství opravdu poradit nemohu, zkrátka popíjejte během dne. Šalvěj i máta laktaci brzdí, ale rozhodně nezastaví, spíše jen tlumí. To, že je začnete užívat pomůže zpomalit laktaci, ale úplně se nezastaví. Kapky mléka můžete odstříkat i několik měsíců po odstavení.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová