Suchá svědivá bradavka. Může jít o kvasinkovou infekci?

Zodpovězené
1. únor 2021

Dobrý den,

plně kojím čtyřměsíčního syna a v poslední době mě začala velmi svědit prsa, až je to opravdu nepříjemné (většinou po kojení) a na jednom dvorci se mi udělal suchý flek, který nemizí. Používám krém na bradavky, ale flek je stále stejně veliký a suchý, akorát se už neloupe, pouze zarudnul.

Může jít o kvasinkovou infekci? Kojení mě nebolí.

Co je nejvhodnější na vyléčení při kojení?

Děkuji

Dobrý den,

je velmi těžké odpovědět, pokud mám jen tak málo informací. Ano, mohlo by jít o kvasinkovou infekci, pak doporučuji Canesten mast, mazat slabou vrstvou. ale často, před kojením otřít, prsa nemít ve vlhkém teple, ale často větrat, omezit ve stravě cukr. Stejně tak ale může jít o nějako formu ekzému, pak nezbyde, než se obrátit na dermatologa.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová