Spermicidy a neplodné dny

vvvzzz
1. říj 2018

Ahoj holky, jsem vážně poměrně dost mladá, ale s přítelem jsme chtěli zkusit spermicidy, nemám s nimi žádné zkušenosti, nikdy jsem je ještě nepoužila, nechci brát normální HA ze zdravotních důvodu, tak bych se chtěla zeptat jaké s nimi máte zkušenosti... Jestli po nich některá z vás otěhotněla... Jsem z téhle formy antikoncepce trochu skeptická, těhotná v 16 být nechci. Také mně zajímá jak si můžu vypočítat neplodné dny, nikdy si v tom nejsem 100℅ jistá. A ještě k těm spermicidům, jak je to s vystrikem do vnitř ( tohle mně zajímá asi nejvíc) s přítelem se na tu chvíli asi nejvíc těšíme, ale mám z toho trochu strach, nikoho ve svém okolí kdo by je používal nemám. Přijde mi blbé se na to ptát, ale může ve mně být partner celým penisem a stříkat? Nebo jen nakraji aby se to dalo vytlačit z pochvy ven? Předem děkuji za odpověď

brookmichaela
1. říj 2018

Ahoj, já používala 4 roky Pharmatex globule a bez nehod ale jednou se chybička vloudila a spí mi už téměř 2 roky vedle v pokojíčku 🙂 Já bych Ti k Tvému mladému věku raději doporučila nehormonální nidtroděložní tělísko.

gruyerre
1. říj 2018

@vvvzzz Dokud opravdu v žádném případě nechceš děti, tak bych se pouze na spermicidy nespoléhala... to až třeba za pár let budeš vědět, že dítě ješte neplánuješ, ale kdybys náhodou otěhotněla, že to zvládneš...

martinka_33
1. říj 2018

Vygoogli si symptotermální metodu (doufám, že to píšu srávně), je prý spolehlivá, bohužel taky dost náročná..! Ale pak po ovulaci se můžete milovat bez omezení 🙂

klea81
1. říj 2018

Kondom?

anita003
1. říj 2018

V takovém věku bych si to asi netroufla... Jasně, žádná antikoncepce není 100%, ale tohle mi přijde dost velké riziko... Maximálně v neplodných dne (těsně po menstruaci nebo těsně před ní)