Prosím shlédnout: "Očkování je organizovaný zločin"

kajalka
4. kvě 2015

@gepe Já se třeba stále ptám, proč všechny netáhneme za jeden provaz a nepožadujeme naprosto bezpečné vakcíny? Jen se handrkujeme, ubíjíme se tu článkama, odkazama, studiema, ale nikam to smysluplně nevede.

gepe
4. kvě 2015

@kajalka to byl mj i jeden z duvodu, proc jsem tady nekolik mesicu nebyla. A tyka se to i kojeni, stravy, plin aj. Nekterym lidem chybi tolerance, musi stale presvedcovat ostatni o tom, co je z jejich subjektivniho pohledu to spravne. Kdyz to nekdo dela jinak, je to hned spatne a ohen na strese 🙂 naprosto zbytecne.
Bezpecna vakcina nebude nikdy, dokud nebudou mj vsichni pediatri dusledni v prevenci pred ockovanim, kontrole zdravotniho stavu ditete nez daji vakcinu. Tam je i zakopany pes, jelikoz i pouha ryma muze zpusobit negativni dopad vakcinace.

pavlatut
4. kvě 2015

Nemůžete na všem hledat jen to špatné, to by si pak člověk nemohl vzít ani prášek na "prdnutí", aby neměl žádné vedlejší účinky

gepe
4. kvě 2015

@pavlatut pekne vystihnuta podstata 😀

pavlatut
4. kvě 2015

@gepe mně se prostě nelíbí, jak se za vším hledá vina, která je podle nich způsobená jenom tím jedním faktorem ať už je to očkování nebo jiná forma prevence či lékařského zásahu a už nekoukají na to proč se to dělá. Všude jsou nežádoucí účinky - kosmetika, káva, čaj, chemoterapie a další lékařské intervence.

gepe
4. kvě 2015

@pavlatut naprosto chapu a rozumim.

kackaj
4. kvě 2015

😀 a nejste/me náhodou všechny naočkované? A cítíte se ohrožené nebo na zdraví ublížené? Já ne. Nevím o čem to neustálé omílání o očkování vůbec je???

pavlatut
4. kvě 2015

A ještě bych ráda zdůraznila, že incidence různých onemocnění (i autismu) se zvyšuje díky lepším vyšetřovacím metodám. Tudíž nelze říct, že dnes je incidence vyšší, protože před 50-ti lety to prostě nešlo vyšetřit. Jak logické.

sariky
4. kvě 2015

@veri0007 v pohode, jako utok to neberu🙂 ja ockovani jako prevenci beru, je to muj postoj. Jsem rada za toto svinstvo, stejne jako za antibiotika, umely mliko jednorazovy pliny a spoustu dalsich veci, ktere z meho pohledu zachranuji a zprijemnuji zivot🙂

pavlatut
4. kvě 2015

@kackaj a řekla bych, že my jsme tenkrát dostali určitě horší vakcíny (méně testované atd) a jak říkáš jsme tu 🙂

kackaj
4. kvě 2015

@pavlatut Tak tak, nevím, proč někdo kope a argumentuje proti tomu, co jemu samotnému možná i zachránilo život...aneb, nikdy nevíme, které protilátky naše tělo bylo nuceno použít a čemu se ubránilo, že ? (resp. samozřejmě že někdy i víme🙂).

hojda
4. kvě 2015

@madrilena Zná mechanismus fungování vakcíny? Spíš si myslí, že ho zná 😔 . Navíc každé tělo reaguje jinak a nikdo ti dopředu neřekne, jak bude reagovat zrovna tvoje dítě. A ten strach je mocná zbraň, ale i v rukou těch, kteří očkování propagují, tak se snaží zastrašit. S malou jsem se právě pohybovala v oblasti, kdy nám nebylo doporučeno očkování ze zdravotních důvodů, ale pak ten důvod pominul, takže jsem si zažila ze strany lékařky oba přístupy. Když se očkovat nemohlo, tak mě uklidňovala, že se nemusím bát, že je malá pravděpodobnost, že by nějakou z těch nemocí chytla, ale jakmile důvod pro neočkování pominul, tak hned obrátila, že je to hrozně nebezpečné nebýt očkovaný 😝 . Tak si pak vyber, jeden týden je to ok a druhý týden ne. To samé bylo třeba očkování proti tuberkulóze. Dřív ho dostávaly děti hned v porodnice a pak někdo rozhodne, že není potřebné už se neočkuje. Takže jedno dítě ti naočkují hned po porodu a druhé další den už ne, protože to není potřeba......... Jeden den je to nebezpečné tak, že musíš očkovat novorozeně a druhé den to není potřeba vůbec???? A takových věcí je v očkování více. Proč se třeba musela hexa u nás očkovat 3 plus 1,i když v ostatních státech se dávalo jen 2 plus 1???? Kdo vydělá na té jedné dávce a kdo nese riziko? Proč se očkují zarděnky malým holčičkám, když ta nemoc pro ně není nijak nebezpečná, problémová je až v těhotenství a to je největší pravděpodobnost, že za tu dobu, už protilátky proti ní mít nebudou ☹. Není lepší si je prodělat v dětství a mít doživotní imunitu a nemuset se jich bát v těhotenství? Prostě je tam těch otazníků příliš moc, na to abych mohla s klidem v duši říct očkování je 100% bezpečné 😔 .

madrilena
4. kvě 2015

@kajalka cituji:"O zastrašování ze strany neočkovačů jsem si nevšimla, ale zní mi v uších "jedna dvě, klíště si jde pro tebe"

madrilena píše: tato diskuze je nazvaná "prosím, shlédnout očkování je organizovaný zločin" - no, nevím, ten název až tak nevinný není; reklama je reklama, ale toto už je hardcore 😖

madrilena
4. kvě 2015

@hojda já jsem psala o mechanismu účinku; to je něco, co je obecné; vakcína obsahuje určité látky a každé tělo obsahuje určité látky; neexistuje nikdo, kdo by neměl červené krvinky, stejně tak neexistuje někdo, kdo by dokázal žít bez mozku; z toho se vychází; určité látky ve vakcíně mají vyvolat určitou reakci a u většiny lidí se tak stane; to, že několik jedinců zareaguje přehnaně nebo jinak než se předpokládá se dá očekávat; to procento je jistě nižší než by bylo postižených a mrtvých pokud by se neočkovalo

pavlatut
4. kvě 2015

@hojda k té tuberkulóze. Dříve se léčila vytvořením otevřeného pneumothoraxu (což je pro pacienta dost zatěžují, tak je pochopitelně, že se očkovalo) ale dnes máme účinná antituberkulotika a celkově je léčba na lepší úrovni než kdysi - tak proč by se mělo očkovat?? Na TBC se povinně neočkuje už hodně dlouho

pavlatut
4. kvě 2015

@hojda na co může člověk v dnešní době říct, že je 100% bezpečné. Nic - ani potraviny, kosmetika atd.

gepe
4. kvě 2015

@hojda lze ockovat 2+1, ai to, co jsi napsala o sve mudr pediatre je o tom, co jsem psala. Clovek si musi vybrat dobreho pediatra, ktery je zodpovedny, starostlivy, ma zajem o dite samotne. Nase mudr je zlata, sestra je ok, avsak kdyby sestra byla mudr, tak uz davno mame mmr bez ohledu na cokoliv, aj. 🙂 je to i o lidech, kdyz laik s nastudovanymi informacemi z netu prijde k doktorovi a rika doktorovi co mu je, rekne mu diagnozu, tak sorry, ten clovek neduveruje lekari a nema tam ani co delat. Vyber lekare je dulezity a to nejen pro deti, kazdy ma moznost volby. Stezujes si, vadi Ti neco? Najdi si noveho lekare.

lubinkova
4. kvě 2015

@hojda zodpovím Ti jeden otazník... není pravda, že zarděnky nejsou nijak nebezpečné. Mezi komplikace zarděnek patří myokarditida, encefalitida, trompocytopenie, artritida. Třeba u příušnic je toho ještě mnohem víc... nikdy nebude nic ideální, ale je třeba zmínit obě strany mince ;)

hojda
4. kvě 2015

určité látky ve vakcíně mají vyvolat určitou reakci .......... ale tady si nikdo není jistý, jakou reakci to spustí, když tedy lékaři, znají ten mechanismus, tak proč nejsou schopni zjistit, že ta a ta část lidí bude reagovat špatně. Jinak počet imunitních onemocnění hodně roste (např. alergie), jenže bohužel se dost těžko prokazuje, že to může být důsledek očkování. Já nejsem pro úplné zrušení očkování, ale vůbec se mi nelíbí, jakým směrem se jde, stává se z toho opravdu velký obchod. Plno nemocí být očkovaných nemusí, nebo ne v době, kdy se dětem očkují, ale pokud maminka přijde k pediatrovi, tak se na ní vyvalí milion letáčku s očkováním a každý ten letáček vyvolává strach. V poslední době mi hodně hnula žlučí kampaň na očkování seniorů proti pneumokokům. Je to klasický marketing, který nás učili ve škole, když se vyčerpá cílová skupina zákazníků (tj. děti), tak se musí najít nová a té se produkt vnutí. Nás to učili na dětském šamponu Johnson, na který se jeden čas vedla velmi úspěšná kampaň, jako na šampón pro dospělé a cílový trh se výrazně rozšířil.

hojda
4. kvě 2015

@gepe Teď už ano, ale ještě nedávno to nešlo, já to tak chtěla, ale dle dr. to nešlo. S hledáním vhodného lékaře, to taky není tak snadné, nikdy dopředu nevíš, jak si s lékařem sedneš. Stačí mrknout na hodnocení lékařů, jeden chválí a druhý ne, to je hrozně individuální.

hojda
4. kvě 2015

@lubinkova Ano, vše má svá pro a proti. Asi by bychom se museli podívat na čísla, kolik těch komplikací k těm zarděnkám opravdu reálně je a kolik komplikací je po očkování, ale to by se musely očkovat až větší děti, protože na miminu se toho zase tolik nepozná, když mu vakcína něco způsobí a pak se to lehce svede na špatný vývoj atd. Chtělo by to rozumně projít ty nemoci, které jsou opravdu nebezpečné pro malé děti a které v reálu a očkují se miminkům zbytečně brzo.

hojda
4. kvě 2015

@pavlatut Hodně dlouho? Syn má 6 let a očkovaný byl v porodnici. Vadí mi ten velký skok. Musí mít novorozenec a pak není potřeba vůbec...... Dost si pamatuju, jak mi tu nutnost odůvodňovali, takže lékař si odůvodnění najde vždy, pro obě varianty.....

hojda
4. kvě 2015

@pavlatut Důležité je posoudit míru rizika (u potravin je to spíše riziko při dlouhodobé spotřebě, prostě se to v tobě kupí, ale očkování je darda najednou) a navíc tady tě stát do rizika nutí a přitom se nepostaví k tomu, když dojde k poškození zdraví. Přiznám se, že tento postoj osobně nemám ráda, je to alibismus, plno věcí ovlivnit jde, jen to stojí více úsilí, více peněz (potraviny, kosmetika - tam to je tvoje volba, co si dáš do nákupního košíku).

gepe
4. kvě 2015

@hojda vis, ono, to ma i druhou stranu mince. Kdyz se rodic rozhodne neockovat, ma nest sam odpovednost za pripadne onemocneni ditete, hlavne v oblasti dusledku a nasledku. To same pro porody doma, ve stodole ci jinde, pokud se pro to rodicka rozhodne, at nese tez veskere dusledky a nezaluje nasledne kde koho.
K tem alergiim a reakcim na jidlo, kosmetiku aj. Nejde o dlouhodobou spotrebu, alergie ci reakce se muze vyskytnout kdykoliv nezavisle na delce uzivani.

anjelita
5. kvě 2015

@diamanta Z toho co mi rekla tak jeji pripad smetli ze stolu. Pry to zpusobila infekce na mozku 🙄 par hodin po ockovani uz se nepostavila na nohy, takova je proste skutecnost.

@pavlatut studovala jsem historii vakcin i historii nemoci. Krivka rostla primo umerne zvysujicim se pozadavkum na ockovani. Nejvyssi autismus maji zeme s nejvetsim poctem povinnych vakcin. Ze by nahoda? Ockovani zadne nemoci nevymytilo, je to blud. Obrna se prenasi primym stykem s vykaly nakazeneho, takze vzhledem k tomu ze nezijeme na ulici nebo s krysama jako za valky, je sance to chytnout temer nulova. Navic, v naproste vetsine pripadu se obrna projevi prujmem a horeckou. No a dalsi zpusob jak chytnout obrnu je z ockovani. V indii nedavno ochrnulo 40.000 deti hned po podani vakciny proti obrne. Dalsi nahoda? Vitamin K vakcina co se dava detem po narozeni prekracuje 20.000 potrebnou davku a obsahuje navic rakovinotvorne konzervanty. Proto se i rapidne zvysil vyskyt detske leukemie do 4 let. Tech nahod uz tu mame nejak moc, nemyslite? Vitamin K by se mel podavat (ovsem jinym zpusobem) jen detem matek jejichz telo neni schopno vitamin K absorbovat a predat diteti v mlece. Jinak je to uplne k nicemu. Kazda matka ma v mlece dost latek na to aby diteti poskytla dost potrebnou ochranu proti nemocem, vsechny vitaminy i mineraly. Vim moc dobre o krvacive nemoci a take ze postihuje jedno dite z tisicu. Jenze ockovat se musi kazde a pak se maminky divi ze maji "od narozeni" doma alergika, astmatika nebo ekzemika. Zapomnela jsem na neco? Budu se tesit na odpoved.

pavlatut
5. kvě 2015

@hojda u mé 25-ti leté sestry mi mamka říkala, že jí nechala očkovat proti TBC jen kvůli tomu, že babička měla tuberkulózu, tak nevím jestli to pak zaváděli povinně zpátky. Přesně jak říká @gepe Roďte si doma, neočkujte a hlavně nechoďte k lékařům, když jim nevěříte. Myslíte, že kdyby všechno šlo udělat bezpečněji a kvalitněji, že by to tu už dávno nebylo??Ale zdravotnictví nemá peníze. Víte, kolikrát není ani na léčbu těm, kteří ji opravdu potřebují a musejí na ní čekat třeba rok. To lékařům dost svazuje ruce. V medicíně jsou všude nežádoucí účinky, prostě to tak je. A proto, když se s tím člověk nedokáže smířit, neměl by k lékařům chodit. Alespoň uznejte, že díky očkování tu některé nemoci nejsou. A přečtěte si o epiglotitidě, záškrtu a tetanu a řekněte si jestli tohle pro své dítě chcete. Jsou to extrémy na obě strany ale vadí mi, že neuznáváte očkování jako prevenci a hledáte na tom jen to špatné.

anjelita
5. kvě 2015

@pavlatut jinak autismus laicky receno je poskozeni organismu a mozku v dusledku vystaveni se toxickym latkam. V historii byly zaznamenany pripady autismu jen u lidi, jejichz matky byly vystaveny v tehotenstvi tezkym kovum, radiaci atd. Za autismus nemuzou vadne geny ale z 99% toxicky odpad.

Dovolila jsem si kopirovat zpravu ze sve zdi: Ockuje se zhruba 200 let. Od te doby do cca pulky 20. stoleti byl autismus neco tak vyjimecneho ze to prakticky neexistovalo. V roce 1975 bylo jen 1 dite z 5000 autisticke. Dnes je to prumerne 1 dite z kazdych 101. Krivka rostla primo umerne zvysujicim se narokum na ockovani.

Ve Velke Britanii je autisticke kazde 38. dite. To mi oproti jednomu z 5000 v roce 1975 kdy se ockovalo monovakcinami co by daly spocitat na prstech jedne ruky prijde docela dost. Vite na jake pozici je Ceska Republika v zebricku umrti deti v dusledku vakcin? Tam to opet jde primo umerne poctu vakcin co deti dostavaji. Nejvyssi proockovanost ma USA. Nejvyssi umrtnost deti po ockovani ma USA. 1+1 = ?

kajalka
5. kvě 2015

@pavlatut Ve zdravotnictví jsou ohromný peníze. Nejvíc peněz se točí ve zbrojním a farma průmyslu. Chce to hledat i jiný souvislosti.
Nemůžeme uznat, že očkování nemoci vymýtilo, když víme, že to není pravda. A dá se dohledat, že očko chrání 4 očkované z 5 po dobu 1-10 let. Na to, co může s tělem udělat, mi to přijde zoufale málo..

anjelita
5. kvě 2015

@madrilena Opakuji ze na medicine se ockovani neuci a neprobira. Jedine co doktori vedi o ockovani je to co je porad omilano ve spolecnosti a sice to, ze ockovani chrani pred nakazlivymi nemocemi. Ti doktori co si vakciny sami prostudovali, nejen v CR ale globalne, se rozhodli rodice informovat o riziku a verejne vystupuji na seminarich aby informovali co nejsirsi okoli (vcetne me). Rozhodli se risknout jejich celou karieru a mnohdy i zivoty aby ochranili deti lidi co ani neznaji. Je to jen otazka casu kdy informovanost bude tak vysoka, ze natlak rodicu smete zakony o povinnem ockovani. Rodice se muzou rozhodnout sami zda-li ockovat ci neockovat, ale meli by tak rozhodnout pouze po tom co dostanou potrebne informace o slozeni vakcin a vedlejsich ucincich. Neznam jedinou vakcinu co by nezpusobovala vedlejsi ucinky. I neutisitelny plac je vedlejsi ucinek (indikace otoku mozku v naproste vetsine pripadu). Rodice co hojne ockuji si mysli ze maji vyhrano pokud jim dite do par tydnu po ockovani neupadne do epileptickeho soku nebo nedostane ekzem/astma/srdecni arytmii atd. Ale meli by si uvedomit ze toxicke latky se v tele drive ci pozdeji projevi. Treba i chronickou bolesti kloubu, nahlou alergii v dospelem veku, ztratou pameti, alzheimerem atd. Je to casovana bomba. Vite, ono kdybyste si koupila v lekarne injekcni strikacku a naplnila ji roztokem rtuti, formaldehydu, hliniku, zelatiny, zivymi viry, DNA ze zvirat i lidi a latkami co se pridavaji co brzdovych kapalin atd. , pak to vstrikla svemu diteti, nejspis by vas zavreli az zcernate. A presto je to naprosto legalni pro vaseho doktora 😀

pavlatut
5. kvě 2015

@anjelita vitamín K se nenazývá vakcínou - máte tam nějaké protilátky nebo antigeny??? Ne, tak to prosím nazývejte exaktně. Váš postoj je hodně extrémní a nechci se tady s Vámi nějak handrkovat. Prostě neuznáte ani to že diagnoza nemocí se zlepšuje nejen díky vyšetřovacím metodám ale i se o nich ví víc a proto se mohou lépe diagnostikovat a proto se jejich incidence zvyšuje. Ve srovnání s tím jak jsme nemoci diagnostikovali třeba před 50-ti lety. Před 50-ti lety by autistické dítě nazvali prostě divné a neřešili, že příčina je jiná. Já bych Vám radila, aby jste vůbec nechodila k lékaři, když nejste schopná se smířit s tím, že nežádoucí účinky jsou všude a prostě postup, který by byl 100% bezpečný není. Nejlepší je za vším hledat vinu jenom lékařského zásahu a dívat se na ty negativní stránky. U těch alergiků a astmatiků. Jaká si myslíte, že byla diagnostika kdysi?? Neměli jsme imunoanalýzu, PCR, ELISU tak že by proto?? Podívejte se jak se horší ovzduší a velmi pečlivý úklid až sterilita prostředí, ve kterém dítě žije. Ale ne! Určitě za to může jediná věc a tou je očkování. Očkování může za všechno - za to, že se dítě špatně učí, za to že má dlouho plínky, za to že špatně spí, za to že je kriminálník. Prostě za všechno!