Clostilbegyt a následně Provera. Kdo má zkušenost a může poradit?

kikika87
8. čer 2021

Ahoj holky,
potřebuji poradit. V březnu jsem prodělala SP v 6.týdnu. Od té doby ovulace moc nepřicházela, doktorka mi nasadila od 5-9dne clostik a od 16-26DC proveru. Minulý měsíc ovulace žádná, merim BT. MS prisla až týden po vysazení provery, takže mi to v ničem nepomohlo. Teď jedu 2 cyklus, jsem 16DC a mám konečně pozitivní ovulacni test. Jenže jsem dneska měla už zase začít brát proveru, která ovulaci blokuje. Prostě nevím kdy tu proveru zacit brát a jestli vůbec. Doktorka mi ji nasadila už před SP, já ji nebrala a když jsem začala spinit a potratila jsem tak mi rekla, ze kdybych ji brala tak se to treba stat vubec nemuselo. Dala mi ji na úpravu cyklu, který mi chodil nepravidelně cca +/- 5dni. Máte prosím některá zkušenost, nebo radu ?

kikika87
autor
8. čer 2021

@kikika87 Předpokládám, ze ta provera ma zapricinit narust delozni sliznice kterou mi clostik snížil? Lze toho i jinou cestou docilit ?

nikynikol25
10. čer 2021

Ja to měla také,clostik jsem nechala a proveru vysadila a rekla na gynde,byla my vyměněna za utrogestan ten pomáhá jak na nárůst sliznice tak i na udržení popřípadě zahnizdeni vajíčka.Ja díky clotik jsem otěhotněla poprvé po 7 letech hned na první cyklus a ted podruhé na druhý cyklus.Urcite bych proveru vysadila.Hlida vás Doktor kvůli tomu clostiku?Já chodila vždy 13dc nebo 14dc na kontrolu folikul zda dorůstá a vždy podle toho jak velký byl tak jsem si dělala ovulační testy a když pak po pozitivním zeslabnul tak 3 dny na to jsem nasadila utrogestan.Mam v tom hodně zkušeností po 7 letech prvního snažení a pak po 8 mesicjc snažení,takže skoro 8let.Urcite bych tohle brobrala na gynde.Provera to může hodně ovlivnit a clotik dělat zase cysty.

kikika87
autor
10. čer 2021

@nikynikol25 Díky za zprávu! Řekla mi, že mám přijít v době ovulace až 3.cyklus. Ale Já tam šla hned ten první, protože ovulace jaksi nikde. Ta koukala😐 teď sem měla konečně snad ovulaci podle testu, proveru sem na radu jiné doktorky začala brát dneska, ovulaci už to zastavit nemohlo. Prý je potřeba toho progesteronu, aby se lépe vajíčko uhnizdilo. Utrogestan mám také a mám nasadit hned při pozitivním testu. Spíš si říkám, proč ten clostik nemám brát už od 3dne když mám pak tu ovulaci stejně až kolem 17dc. Zkusím ještě i ten 3.cyklus a pak s tímto hnusem končím. Já to s doktorkou fakt probírala minulý měsíc a ona na tom trvá. Je možný, že to první miminko co se povedlo v únoru a odešlo hned v březnu bylo fakt nedostatkem progesteronu.
Je to těžké, člověk neví cemu věřit...kdo do sebe chce dobrovolně cpát hormony😔

nikynikol25
11. čer 2021

@kikika87 a v době ovulace,no to je široký pojem když člověk sám neví kde je má,pokud vám nasadila clostik tak se má chodit od 13dc podle toho jak máte dlouhé cykly.Vy máte oboje?Utrogetan uplne stačí má to samé jako provera.Akorat provera není na udržení a případně zahnizdeni vajíčka.Spis bych vám doporučila na sliznici to.Tam kde je inositol.Kdyz jak proveru a utrogestan vezměte špatně a dřív zastaví ji to.Ma se brát 3 den od ovulace,dříve ne ten utrogestan ne v době ovulace to je kravina největší,utrogestan vám ji také zastaví.Utrcite ho nenasazujte takhle.Progesteron se vytváří až po ovulaci ne v době ovulace.Ja brala tyto věci plus ten utrogestan.Uz to budete brát 3 cyklus?Určitě bych doporučila gynex,které jsem brala od 1dc do ovulace plus Fertipronu kde je inositol a concieve gel na podporu početí a ten clotik máte i ten utrogestan.Ten gel jsem brala jen v době ovulace potvrzené od doktorky při prvním tehu jsem šla 13dc a 15dc proběhla ovulace a utrogestan nasazen 18dc. A teď jsem šla 14dc a 16dc proběhla ovulace a utrogestan nasazen 19dc.A dávejte pozor i při pozitivním ovulační testu neznamená že folikul prasknul a došlo k ovulaci,mela jsem to takto kolikrát a šla k doktorce a ovulace nebyla vůbec.Urcite bych zkusila kombinaci bylinek a toho gelu.Sestra se snažila 6 měsíců,dala jsem ji zbytek co my vše zbylo a hned na první cyklus otěhotněla.A ten gel my pomohl jak při prvním tak ted při druhém.Jinak to 7 let nešlo a ted 7 měsíců také nic až na 8 měsíc.Ten gel má v sobě podporu na spermie a udělá to hezké prostředí uvnitř dělohy.Jsou na to hodně dobre recenze.

kikika87
autor
11. čer 2021

@nikynikol25 Mám i gel, beru inositol, místo něj teď zkusím fertipronu. V první půlce cyklu piju kontryhelovy čaj. Taky už zkouším kde co, nacteneho toho mám mraky. Teď když už jsem si 3 tabletky vzala tak už to asi zase nemůžu vysadit. Příští měsíc tedy jen clostik, to jdu i na folikumetrii a pak zkusím utrogestan. Holt počítám, že tento měsíc ovulace nic. Sice sem měla pozitivní test, ale moc se mi nezvedla BT, takže možná nakonec neproběhla. Už nemerim, Akorát mě to stresuje. Když jsem ten gel použila poprvé tak to taky zabralo, takže věřím, že je dobrý. No nezbývá než doufat, že příští měsíc se to konečně povede. Na proveru se vyprdnu a nasadim utrogestan a všechny doplňky co jdou👍 díky moc

nikynikol25
11. čer 2021

@kikika87 a jak vypadala ty bt?Já ji měřila také.Urcite bude lepší ten utz.Ten kontryhelovy čaj na to také pozor.Ja ho brala a uplne my rozházel cyklus.Od půlky?Ten se má brát ale od 1dc do ovulace,sice některé ho berou celý cyklus ale pak se diví že ovulace nikde,nebo prodlouženej cyklus.

nikynikol25
11. čer 2021

@kikika87 u mě takhle vypadala teplota když bylo po ovulaci a zadarilo se

kikika87
autor
11. čer 2021

@nikynikol25 Čaj piju jen v první půlce cyklu. Ten můj graf vypadá dost podobne, do ovulace teplota skoro stejně, hodně nízko, okolo 36.4 a měřila jsem jen do vcera a zvedla se na 36.75. Teď už nemerim, provera to stejně celý znehodnotí. Tak uvidíme za 14dni.

nikynikol25
12. čer 2021

@kikika87 ono i utrogestan a ta provera hodně máte teplotu to je pravda.

kikika87
autor
24. čer 2021

@nikynikol25 Ahoj Niky, tak nakonec mi doktorka vysadila proveru, protože mi po ní chodí MS velmi pozdě a mám brát ten utrogestan. Tento měsíc se zase nezdařilo, tak snad už ten příští. Budu si tedy hlídat ovulaci a nasadim utrouš tři dny po ní. Dál pokračují ve fertiprone. Akorát ještě přemýšlím, jestli nebrat ten clostik 3-7.den. A čekají mě s ním ještě dva cykly. Bože ať už to zabere nebo se zblázním 🤦‍♀️

nikynikol25
24. čer 2021

@kikika87 taky jsem brala clostibegit 3-7dc a určitě až 3 dny po ovulaci.Ta provera není dobrá,me taky udělala paseku.Budu držet palečky.🤞🤞

kikika87
autor
22. črc 2021

@nikynikol25 Tak ani třetí cyklus nevyšel a to bylo vše ukázkové. Ovulace krásně 13-14DC. Teď čekám na MS. Už sem z toho vážně nešťastná. Doktorka mi napsala clostik na další měsíc a mám přijít na folikumetrii, ale já už ho nechci brát když už sem ho brala 3 měsíce bez úspěchu a teď už mě i dost bolelo břicho a byla jsem nafoukla....ach jo😔

nikynikol25
22. črc 2021

@kikika87 a nezkousela si ten gel na podporu početí?Ten concieve gel?Já ho použila také u prvního a ted i u druhého a moje ségra taky jen jednou.Ono je možné že máš kyselejsi prostředí pro spermie a ty je zabíjejí.Me taky trvalo než jsem na to přišla a ten gel to prostředí dává dobře pro spermie.

kikika87
autor
23. črc 2021

@nikynikol25 ten gel máme taky, když jsme ho zkusili poprvé tak se hned zadařilo, ale bohužel SP. Od té doby se prostě nedaří. Já už zkouším fakt vše. Tento měsíc budu fakt důsledná a pak už nás čeká car. Ještě sem objednala folandrol manželovi, já pojedu třetí měsíc fertipronu. No už sem vážně bezradna🤷‍♀️