Příprava před otěhotněním-6 měsíců před začátkem snažení

wyxi28
27. črc 2015

Ahoj, jsem na koniku nova a rada bych se se zkusenymi poradila ohledne pripravy na otehotneni. S manzelem jsme se dohodli, ze cca za 6 mesicu se zacneme pokouset o miminko a ja bych se na to rada pripravila (fyzicky i psychicky 🙂 )
Chci upravit jidelnicek, dat si nejaky ten detox, atd, a navic bych rada zacala uzivat nejake vitaminy na planovane materstvi. Cetla jsem ruzne poradny, kde je seznam doporucenych vitaminu, mineralu, atd docela dlouhy, ale nikde jsem nenarazila na pripravek, ktery by obsahoval vse (nebo alespon vetsinu doporucenych latek).
Mate nejaky tip na kvalitni multivitamin k temto ucelum?

Moc dekuji za rady.

rezza
27. črc 2015

Nejdůležitější pro začátek je kyselina listová... 🙂 Také jsem se o to zajímala... Úplně obyčejná kyselina listová... Já ji brala... Zelená krabička a stála asi 60 korun.. Ta pomáhá připravit tělo a při těhotenství první tri měsíce pomáhá miminku, aby bylo odolnější a lépe se vyvijelo... Samozřejmě se dá získávat i z jídla... Ale ne v tom správném množství🙂 Když jsem otěhotněla byl mi doporučen GS Mamavit ale ten jsem brala spíše ob den 🙂 a Beru ho stále ale ne tak pravidelně🙂 Listovka mi byla doporučena kvůli diabetu, kde je větší procento, že se miminku nepovede dobře.. Naštěstí mi nejspíše opravdu pomohla🙂

wyxi28
autor
27. črc 2015

@rezza Moc dekuji za tip! 🙂 Kyselinu listovou jsem videla vsude v doporucenich, jen krom ni tam byla dalsi spousta vitaminu - a ja nerada polikam prasky, tak bych mela nejradeji 1, ktery obsahuje vse 🙂 ale jestli staci ta listovka, tak super! 🙂 At se dari.

rezza
27. črc 2015

Určitě poradí o lékař🙂 Ale já brala opravdu jen jí a po zjištění těhu ten mamavit i s tou listovkou🙂 Držím palce!!🙂

rezza
27. črc 2015

Ju a brala jsem ji 3 měsíce před a poté do třetího měsíce těhotenství🙂

sasanka033
27. črc 2015

ja neverim na multivitaminy, kdyz se stravujes pestre a zdrave, mas vsechno, co potrebujes a nesypes nehorazny prachy farmaceuticky firme. brala jsem jen listovku, ale je s ni jeden problem - ne kazdej ji umi stepit, cili vyuzit. to ti ale zjisti jedine na genetice, takze pak stejne skoncis u mamavitu, kde teda jsou dalsi vitaminy, je to drahy, ale listovka je v tom uz upravena tak, aby ji kazdej dokazal stravit. nic jinyho nepotrebujes.

yamdena
27. črc 2015

@wyxi28 Ahoj 🙂 brala jsem kyselinu listovou, ale už si nepamatuju, jestli od otěhotnění nebo už dříve. Zpočátku jsem brala nějaké multivitamíny (snad mamavit), ale spíše ob den. Zašla bych si za doktorem, jestli je vše v pořádku, stravovala bych se zdravě, vyloučila bych cigarety (a drogy 😅 ) a hlavně bych absolvovala všechno, co už s dítětem (alespoň určitý čas) nejde tak snadno (kupř. pracovní stáž v Japonsku, cesta do Nepálu, bungee jumping, vytrénovat si six pack, poslouchat metal na plné koule, alkoholové dýchánky až do rána a spaní až do oběda 😀 ). Dodnes mě totiž mrzí, že už jsem nestihla potápěčský kurz (ale časem to napravím). Je také celkem fajn začít šetřit penízky už teď, mohou se hodit později. To vše přispěje k Tvé dobré psychice 🙂

mayyas
27. črc 2015

Já jsem brala Nosifol (rozpustný prášek), který je prý super na podporu otěhotnění. Naštěstí se tetokrát povedlo bleskově, takže jsem ani nedobrala měsíční balení 😀.
Jinak určitě bych jako nejdůležitější viděla taky kyselinu listovou, akorát opravdu pozor na to, co psala už @sasanka033 - až 40% žen ji nedokáže štěpit/trávit, takže co jí můžeš cpát, ale tělo si ve skutečnosti nic nevezme. Z tohoto důvodu já jsem v těhotenství skončila na Femibionu (který je sice drahý, ale obsahu listovku ve vstřebatelné podobě), beru ho pořád (tedy tak obden).

wyxi28
autor
27. črc 2015

@yamdena Tak tomu rikam hodnotna rada! 🙂 Dekuji za tipy, je pravda, ze mi bude chybet spusta veci, ale snad do doby, nez budu tehu a budu mit mimco si jeste stihnu neco uzit 🙂 Tak at to s tim potapecskym kurzem co nejdrive vyjde ... a spousta dalsich veci 🙂

wyxi28
autor
27. črc 2015

@mayyas Ahoj, moc dekuji za radu. Abych pravdu rekla, tak jsem nevedela, ze se vstrebavanim kyseliny listove je takova potiz... Nejsem moc casty navstevnik doktoru, ale asi bude vazne nejlepsi si tam zajit 🙂

sarkoc
27. črc 2015

Osobně jsem před tím nebrala nic a ani neměnila další zvyklosti (pravdou je, že zdravěji se stravuju i běžně, nekouřím a alkohol piju minimálně) a otěhotnět se povedlo na poprvé, nyní jsem v šestém měsíci a zatím bez jediného problému, malá se vyvíjí skvěle...zastávám názor, že kdo se rozumně stravuje, jí s mírou od všeho něco a hodně ovoce a zeleniny, tak nic navíc nepotřebuje...akorát tím podporujeme byznys, který vydělává na prevenci (nejen samozřejmě) neuvěřitelné peníze. Doktorka mi na začátku řekla, že doporučuje listovku a železo, ale počkala jsem si na výsledky krve, kde pak říkala, že obě látky mám v těle v dostatečném množství přirozeně, tak bych to ani brát nemusela...obojí jsem si sice koupila, ale beru cca 1x za tři dny zhruba od poloviny druhého měsíce 🙂

leikkka
27. črc 2015

já brala rybí tuk(stanovila jsem si davkovani prvni trimestr jeden den v tydnu, druhy trimestr obden a treti trimestr kazdy den), kyslinu listovou a calibrum baby plan a calibrum a celaskon - klasicke oranzove tabletky - vitamin C) u obou kluků - nebyla jsem nemocna a stale nejsem, kdyz uz, tak jen dva dny, oba dva meli 4kg, 52cm, jsou zdravi, netrpi zadnymi nachlazenimi, virozami, prodelaji si jen bezne nemoce, jako jsou nestovice, 6 nemoc apod., tem se holt nevyhne zadne dite a rybi tuk berou kazdy den nadale🙂

yamdena
27. črc 2015

@wyxi28 Díky a za málo🙂 vzpomněla jsem si (díky leikkka), že jsem brala Calibrum baby plan a pak Calibrum mami. Úplně jsem na ty počátky už zapomněla. Jestli počítám dobře, začnete se snažit v lednu-únoru? Tak trochu nad tím uvažujeme s manželem také přesně v tomto období..možná bych se měla řídit svým vlastním příspěvkem 😀 přeji Ti hodně štěstí, ať to vyjde na první dobrou 🙂

lunderin
28. črc 2015

Já užívala tři měsíce dopředu Femibion 1.
A jestli můžu, doporučila bych knížku Pravidla mozku dítěte od Johna Mediny, přišla mi docela racionální a uklidnila mě🙂

verusak87
28. črc 2015

Já brala listovku a manžel selen a zinek, což zlepšuje kvalitu spermií. Třeba přesvědčíš i partnera k zdravější stravě, příp. vynechání kouření a velkému množství alkoholu. Plus pozor na přehřívaní varlat 😅