Výsledky spermiogramu, mám šanci normálně otěhotnět?

bublinka20
29. zář 2015

Ahoj holky,¨
tak přítel byl dnes na spermiogramu,ale z výsledku vyčtu,že nic nevyčtu, pomůžete mi?
Objem: 2,5ml , Referenční hodnota >1,5
Celkový počet (10 x6) 55, Referenční hodnota >39
Koncentrace (10 x6) 22, Referenční hodnota >15
WHO A+B (%) progresivní 36,4, Referenční hodnota >32
Morfologicky abnormální spermie 80, Referenční hodnota <96
Počet kulatých buněk 0

Máme šanci na normální otěhotnění? Stále se nám nedaří :(

bublinka20
autor
29. zář 2015

Vůbec nevím,co si pod Morfologicky abnormálními spermiemi mám představit,když hodnota na IUI a IVF je <70 :(

majenka34
29. zář 2015

Ahojky.Zajdi si ke gynekologovi tam ti to vysvětlí. Všechny hodnoty máš v normálu. Ta morfologie předpokládám že 20% je normálního tvaru. Na přirozený početí stačí 4% Podle mě teoreticky má přítel spermiogram v pořádku.... Můj názor

bublinka20
autor
29. zář 2015

A těch 20 % stačí k otěhotnění? :( Příjde mi to docela málo :( Už jsem z toho zoufalá

majenka34
29. zář 2015

Určitě by mělo stačit....V té zprávě co ti dali by měl být výsledek napsaný.
Příklad: Normospermie,Teratospermie,...

bublinka20
autor
29. zář 2015

Normazoospermie, podle hodnot se jim zdá vše v normálnu,ale třeba IUI a IVF, s jeho hodnotami prý udělat nelze. Takže otěhotnět můžu,ale IUI a IVF s tímto spermiogramem asi ne. Teda,pokud jsem všemu dobře porozuměla.

majenka34
29. zář 2015

To jsi špatně pochopila... Jak dlouho se snažíte,kolik vám je let??

bublinka20
autor
29. zář 2015

Mě je 23, přítelovi 28, z prvního manželství mám už skoro 4 letou dcerku, snažíme se už skoro rok. Přítel žádný dítko nemá.

majenka34
29. zář 2015

Pokud nemáš zdrav.problém a ovuluješ dej tomu chvili ještě čas....

bublinka20
autor
29. zář 2015

Problémy zdravotní nemám, podle doktorů jsem v pořádku, snad se nám to do Vánoc podaří,takovýhle dáreček k Vánocům by nám oboum maximálně stačil 🙂

majenka34
29. zář 2015

Tak tomu věřím 🙂

lejla29
30. zář 2015

@bublinka20 má úplně normální spermiogram dokonce trochu nadprůměrný. Takže v tomhle chyba nebude. Jinak IUI i IVF samozdřejmě provést jde jelikož k IUI je třeba aspoň 2 milióny pohyblivých spermií, což má daleko víc. A k IVF stačí pár kusů spermií 🙂 Mám za sebou několik IVF a IUI, tak vím o čem mluvím.

bublinka20
autor
8. říj 2015

Moc děkuji, to jste mě uklidnili, ja jsem prý taky ok, tak uvidíme, tenhle měsíc jsem př ovu jak naschvál chytla nějáký bacil,ale jsem bez atb. tak třeba se zadařilo, prý se tělo ted zabývá něčím jiným a ne otěhotněním tak se to třeba povede 🙂 a já se budu vdávat už s prckem v bříšku

malenka3
8. říj 2015

@bublinka20 Jestli vám někde s takovými výsledky řekli, že to není vhodné pro IUI a IVF, tak se seber a utíkej odtamtud mílovými kroky někam jinam. Jste oba mladí, výsledky v normě, můžete otěhotnět, pokud tam není jiný problém, sami. Jak dlouho to zkoušíte? Můžete zkoušet klidně rok a je úplně normální, že se za ten rok nezadaří. Průměrně je úspěšnost při sexu v situaci, kdy jsou oba zdraví, kolem 15%. To znamená, že v době ovulace máš zhruba ze sedmi měsíců jenom v jeden šanci, že to zrovna klapne (statisticky samozřejmě, možnost je vždy 🙂), a stačí, abyste se zrovna netrefili do tý ovulace nebo zrovna v době ovulace nebylo ve folikulu vajíčko k oplodnění (i to je u zdravé ženy normální) a můžete prostě čekat dýl. Nezoufej, tohle fakt není na to se trápit, zatím ne.

vlajka1
8. říj 2015

Ja otehotnela s mnohem horsim spermiogramem, i kdyz nam to taky trvalo pomerne dlouho. Ale povedlo se prirozene 🙂

bublinka20
autor
9. říj 2015

Snažíme se skoro rok...Ale uvidíme po novém roce, ted s tou svatbou a Vánocemi budu mít myšlenky jinde,tak se snad zadaří, už jsem začla i s měřením bazální teploty, ale to je pro mě španělskávesnice. prý při ovulaci teplota stoupá,jenže mě podle ovu testu vycházela ovulace v kalendáři na den,kdy byla teplota nejnižší, a ted jsem na 37, MS mám dostat za cca 10 dní,tak třeba se zadařilo,kdo ví 🙂

bublinka20
autor
13. říj 2015

Tak si furt říkám ze ten jednodenní pokles bylo implantacni krvácení a ze to vyjde 🙂 bolí me v podbřišku od ovulace nárazové a chvilkove... Ale uvidime

malenka3
13. říj 2015

@bublinka20 Vím, že ti to nedá a že to stejně budeš zkoušet, já si tím taky prošla, ale za sebe můžu říct, že nic nefungovalo. Ovu testy měřily divně a většinou se na to nedalo moc spolehnout. Bazální teplotu jsem měřila poctivě 4 měsíce. V té době jsem ale chodila už i do CAR, takže jsem přesně věděla, kdy ovu je, protože mi to řekli podle utz, což je nejjistější. Ale s údaji z grafu BT to většinou nekorespondovalo. Asi proto, že ty nuance v měření (víkend vs. všední den, trochu jiná hodina měření, stres, alkohol předešlý den, nachlazení a spousta jiných faktorů, co to ovlivňují ) to prostě nedokázali postihnout. Takže jsem se tím pak přestala stresovat a nějaký testy a měření řešit a spoléhala jen na utz.