Vegetariánství v těhotenství. Může ohrozit plod nebo placentu?

adelafri
16. říj 2020

Ahojky,
napadlo mě, může nejezení masa v těhotenství ohrozit plod nebo placentu?
Maso nejím už x let, ale až teď po screeningu ve 14.tydnu začínám přemýšlet, zda nedostatek bílkovin mohl treba zapříčinit zvýšení free beta hCG z krve (mela jsem neci přes 3 MoM) - i s utz mi vysel screening negativní...
Snažím se jist bílkovin co nejvíc, ale někdy to prostě nejde :( nedokážu toho sníst tolik
Navic zítra začínám 15.tyden a zatim se mi vaha drží a kolísá +- půl kila.
Je pravda, ze s doktorkou jsem to nejak nerozebirala.. Diky moc a hezky den 🙂

sumitra
16. říj 2020

Ja se na to ptala sve doktorky, kdyz jsem byla tehotna, a ta v tom nevidela sebemensi problem. Pokud mate dostatek ovoce, zeleniny a vajec/ mleka a vubec pestrou stravu, tak bych se nebala. U me vse ok.

ah1234
16. říj 2020

Ja som bola de facto vegan aj cele tehu (vajicko zjem len domace a raz za sto rokov) a vsetko ok 🙂

lenatko91
16. říj 2020

Já jsem byla vegetarián a bála jsem se, že něco mimču bude chybět. Navíc jsem byla líná si hlídat, jestli mám dostatek všeho, tak jsem během těhotenství maso v malé míře jedla a při kojení taky. Ale myslím si, že pokud si člověk hlídá jídelníček, tak to jde.

pipi_puncocha
16. říj 2020

15let vegetariánka, včetně těhotenství a kojení, vše v pořádku.

hasara33
16. říj 2020

@adelafri ahoj, silně o tom pochybuji, že by to mělo vliv a pokud dodrzuješ základy zdravého stravování a maso nahradíš jiným zdrojem bílkovin a vitamínů tak určitě problém nebude 😉 jinak já byla celý první trimestr a kousek druhého také nedobrovolná vegetariánka, protože jsem maso nemohla ani cítit 😅 a v pohodě 😉 jinak já tedy obecně maso moc nejím, jen když mám oravdu chuť a to nebývá často takže i když mi pak v těhotenství přestali vadit tak jsem ho stejně moc nejedla, malá byla v pořádku a relativně i velká při narození 😉

plmnhz
16. říj 2020

Jakožto dlouholetý vegetarián jsem řešila s MUDr., doporučil jen doplnit železo (což pak vždycky vyšlo i z krve - lehká anémie). První těhotenství a momentálně dvouletá dcera v pořádku, druhé těhotenství teď v pořádku dobíhá.

jjasmina
16. říj 2020

Já jsem odjakživa masožravec, ale v těhotenství jsem nemohla maso ani cítit, dr říkala, že ho jíst nemusím a bylo vše v pořádku.Malá je zdravá, jen jsem doufala, že jí to pak nezustane😀

kulisek_28
16. říj 2020

🥕 Tohle mě zajímá, tak se tu jen připíchnu 🙂

ahyt
16. říj 2020

Nechat az se miminko narodi u nej vysetri hladinu vit B12.Znam pripad, ze maminka vegetarianka mela miminko s tezkou svalovou hypotonii centrálního puvodu, ale i celkove tezke neprospivani az byly obavy z nejen motoricke ,ale i mentalni retardace Nastesti po xx měsících, kdy se nevedela pricina a maminka se neurolozce pozde priznala ze je vegetarianka,temer veganka, tak nabrali hladinu vit B12 a byla kriticka.Zacali doplňovat a nastesti se vse zcela upravilo.Tak na to bych pak asi upozornila

lida9
18. říj 2020

ja bych rekla, ze vyvazena strava je pro mimco nejlepsi... asi bych tedy v tehu zapomnela na svoje presvedceni / nebo jakykoliv jiny duvod proc neco nejim a zaradila bych do jidelnicku vse... byt si treba u toho masa hlidat puvod, kvalitu, zivotni podminky atd... clovek si pak nebude nic vycitat, kdyby nejak ohrozil mimco... at je vse vporadku at se rozhodnes jakkoliv🙂

adelafri
autor
18. říj 2020

Vsem moc děkuji za odpovědi
, snad bude vse v poradku 🙂

mafulin
18. říj 2020

Jsem mnoho let vegetarián, první těhotenství, kojení, syn skoro 3 roky, vše v pořádku. Teď 38tt, méně železa, jinak vše ok. Na začátku jsem měla hroznou chuť na rybu, tak jsem si dala. Bylo mi po ní špatně celý den. Chuť mě už přesla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru