Miminko, 6 m., nechce jíst. Co zabralo?

1. srp 2022

Maminky, syn 6 měsíců, na UM, už přes měsíc odmítá příkrmy. Od začatku jedl ukázkově a z ničeho nic se bloknul. Zamkne pusu a nedostanu do něj ani lžičku (takže ani obecná rada dát lžičku-dvě a každý den postupně navyšovat u nás nefunguji). Nedá si ani ty základní věci co předtím jedl. Tím, že se až tak nedáví, jsem si říkala, že bych zkusila BLW, ale místo aby to jídlo zkoušel objevovat, drancuje židličku, otáčí se, naklání se z židličky ven, no prostě vše jen né jídlo. Setkala jsem se s tím některá? Co u vás zabralo? Nemáte radu? Jsem už zoufalá. Pořád čtu co už bychom tento a tento měsíc měli zavádět, ale reálně nejsme schopni zavést nic nového, když nic nepozře. Zuby zatím nemá a ani nevypadá že by se chystaly.

chumlee71
1. srp 2022

Počkat, nabídnout, ale nenutit. Zbytečně se nestresuj co by už měl a kolik jíst. Každý dítě je jiné. Náš začal jíst až ve 13 měsících, do té jsem jen kojila.

emillyhk
1. srp 2022

No, u nás byly největší ofuky s jídlem právě u růstu zubů, nejvíc dokud se to jen chystalo... Ale v 6m bych to nehrotila, pár dní prostě nenabízej a uvidíš. A to, že bys už "měla" zavádět další potraviny ber spíš jako doporučení, že už můžeš, ne že musíš 😉

cekamnazazrak
1. srp 2022

nabízet, trpělivě, pořád dokola, ale určitě nenutit - nebudovat mu tím k jídlo odpor... to že si při BLW děti s jídlem "hrají" je normální... zkoumají struktury atd i prstíky... nepropadat panice, je to jen období, které může ze dne na den pominout, stejně rychle jako se objevilo.. klidně nabízet i nové potraviny.. na tabulky co by měl nebo neměl se vyprdnout... 🍀

kubesovaadelka
1. srp 2022

Zoubky nemusí jít vidět ale tam u kořene dole se třeba cpou pomalinku, můžou nemusí, a věci do pusinky jako hračky dává? U nás vítězí čuměl na ovoce, že by si sám začal aspoň ochutnávat například meruňku,meloun, banán apod když nechce lžičku. Víš co, každé mimco je jiné a pokud pije UM bez problému tak to nehrot, zítra, za tyden to třeba bude jiné 😊 u nás je opačný problém, nechce skoro 3 měsíce um, jen ve spaní, až teď trošku začíná zas pít, UM když je vzhůru, za to když ji dám příkrm nebo meloun do cumlu na ovoce, tak by se uhrizala, je to studený a může kousat 😂 nebo teplota jídla jsem si všimla u nás hodně udělá, když ji dám teplý oběd tak to nechce tolik jak když ji to dám v pokojové teplotě nebo dokonce z ledničky

vendes
1. srp 2022

Mám podobný "problém" s dcerou, 9 měsíců. Na lžičku pusu zamkne a je hotovo. Asi jsem mioc tlačila na pilu, protože podle dr stojí na váze. Je kojeníá a dostává jídlo do ruky - těstoviny namočené v "omáčce", ovoce, zeleninu, kus masa, vývar do pítka. Nepořádek stejný a ona teda od toho od hlavy k patě, ale je spokojená. Kaši/jogurt nedávám, zvrací po tom. Sní ovocné kapsičky, půlku dopoledne, druhou odpoledne.

drakenn
2. srp 2022

V tomto věku nemá dítě jíst příkrmy, nýbrž ochutnávat. Do roku má na jídlo ještě spoustu času. Čím víc se budeš nervovat a tlačit, tím víc se dítě sprajcne. Vycítí ten nátlak. Osobní zkušenost

utrikocku
3. srp 2022

Pomohlo mi podavat jídlo z kapsicky. Vynechat sezeni v zidlicce, krmila jsem ji na gauci oprenou o polštář.

utrikocku
3. srp 2022

Hlavně jídlo nenutit, udělat kolem toho prijemnou atmosferu, srandicky a tak

martiniquest
3. srp 2022

Dite je do roka kojenec a prikrmy jsou jako doplnek k mleku. Nenutit, čekat.

cilkat
3. srp 2022

Tabulky jsou stavěné tak, aby dítě bylo v roce úplně bez mléka... pro většinu dětí zcela nereálné... Zahod je a pouzivej maximálně pro inspiraci, co dál ochutnat...
Vím, že to kazí "kulturu stolování" ale BLV metodu můžete klidně praktikovat mimo jídelní židličku... Dítě se sice nenaučí u jídla slušně sedět, ale zase když mu necháš jídlo k dispozici v nějakém 'jidelnim koutku', mnohem lépe se naučí samo rozpoznávat, kdy má hlad...

jadadee
3. srp 2022

V 6 mesicich ma hromadu casu, netlac, klidne si dejte od prikrmu tyden dva pohov uplne. Oni se rozji, casem. Dcera od pul roku teprve ochutnavala, jedna dve lzicky a hotovo. Po dvou mesicich snedla ze dne na den pul sklenicky 👍😉

kajka321
3. srp 2022

Mám tri deti a ani jedno se o jidlo v sesti mesicich nezajímalo. Nechala jsem je zuzlat kolečko okurky a byli šťastní, chladí to super dasinka. Zájem nejdřív v osmi měsících, právě, chtěli ochutnat vse co jsem jedla. Jedno dítko mělo zájem až v roce a doteď ji moc jídlo nebere. Rozhodně tabulky jsou na nic, ony spíš určují to, čím by člověk dítě do určité doby krmit neměl. Mléko je mléko je nezastupitelné i když není mateřské..

lenulacek
3. srp 2022

To už ti v půl roce sedí v zidlicce?
Za me to jsou zuby. Všechny tři děti tohle také dělaly. Nechtěli jist