Ako nájsť dobrý kočík s nosnosťou do 22 kg?

Zodpovedané
31. okt 2023

Ahoj,

som prvorodička a nemám veľké skúsenosti s kočíkmi. Mám 8-mesačného syna a hľadám pre neho vhodný kočík. Ten náš nebol šťastnou voľbou a už teraz sa do neho nezmestí. Hľadám teda taký, ktorý bude do 22 kg.

Chcela by som, aby bol polohovateľný až do úplného ľahu. Bývame v meste a občas chodíme aj na dedinu, takže hľadám športový kočík. Taký, ktorému sa dá dať strieška úplne dopredu, aby mu v zime bolo pohodlne a teplo. Bola by som rada, aby som mala celú športovú časť nasmerovanú ku mne a videla dieťaťu do tváre. Ďalej je pre mňa dôležitá opierka na nohy, aby sa dala polohovať do roviny, keď tam budem mať fusak, aby to bolo pohodlné. Cenovo by som bola rada, keby sa zmestil do 300 EUR. Farba neutrál: sivá, čierna, hnedá, môže byť aj zelená.

Ktorý kočík na základe týchto kritérií by si mi poradila kúpiť?

Ďakujem

Ahoj,

otočné kočíky mávajú väčšinou rozmerovo menšie a užšie sedadlá. Z kategórie väčších a priestrannejších ma brzdí nížší cenový limit.

Jemne nad Tvojím rozpočtom je kočík Zopa Move Cross. Je určený pre stredne vysokých a vyšších rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po nerovných cestách dediny. Nižšia váha a dobrá manipulovateľnosť umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Obojsmerné športové sedenie možno napolohovať do skoro úplne rovného ľahu. Športové sedenie je vhodné aj pre väčšie deti vďaka 55 cm vysokej chrbtovej opierke, preto v ňom bude mať pohodlie aj väčšie dieťa počas celého kočíkovacieho obdobia.

Podobným cenovo dostupným modelom je aj Carrello Alfa 2023. Je to však kočík pre rodičov, ktorí sa pohybujú prevažne v mestskom prostredí. Vďaka nižšie položeným nadstavbám a nastaviteľnej teleskopickej rukoväti do výšky 104 cm je vhodný pre rôzne vysokých rodičov, ktorí zároveň ocenia aj nízku hmotnosť a jednoduchú manipuláciu umožňujúcu ovládanie jednou rukou. Zaujme tiež jednoduchým zložením s nasadeným sedadlom na konštrukcii v akomkoľvek smere. Po zložení zaberie málo miesta, čo ušetrí miesto pri uskladnení a dá sa ťahať za sebou ako kufor. Športové sedenie je obojsmerné a je možné ho napolohovať do úplne rovného ľahu.

Pozri si aj kočík Hauck Walk N Care. Ten je určený pre stredne vysokých a vyšších rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po nerovných cestách dediny. Nižšia váha a dobrá manipulovateľnosť umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom a potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Obojsmerné športové sedenie možno napolohovať do skoro úplne rovného ľahu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally