Aký kočík na dedinu pre vysokých rodičov a bábätko, ktoré sa narodí na jar?

Zodpovedané
6. dec 2023

Ahoj,

hľadám odolný kočík, ktorý bude mať dobré odpruženie a mäkké kolesá, keďže bývame na dedine. Obaja sme vysokí (175 a 190). Bábätko sa narodí koncom zimy, začiatkom jari.

Zatiaľ sa rozhodujeme medzi Espiro Next Up, Tutis Uno3+, ABC Design Salsa 4 Air a Kinderkraft Nea, ale uvítam kľudne aj iné tipy.

Vieš nám poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

pri Vašej výške má kočík Espiro Next Up nedostatočnú výšku rodičovskej rukoväte, takže tento model vyradíme hneď na začiatku.

Kinderkraft Nea je super kočík, no ak je Vaša dedina príliš hrboľatá, tak jeho penové kolesá sa na takomto teréne rýchlejšie zničia.

Tutis Uno3+ je model, ktorý už výrobca nevyrába. Je to robustný a priestranný model kočíka, ktorý však mal svoje muchy. Častokrát ho mamičky reklamovali pre vŕzganie konštrukcie, vyblednutie látky a rýchle opotrebovanie cvokov.

A posledný model ABC Design Salsa 4 Air je za mňa super kočík, ktorý však nepatrí so svojou 14,5 kg váhou k najľahším modelom. Práve pre jeho váhu ho mamičky veľmi rýchlo menia, keď už ich dieťa sedí a môže aktívne využívať športové sedadlo.

Na trh sa dostávajú oveľa ľahšie a funkciami nabité modely. Napr. vylepšený Cybex Balios S Lux pre rok 2023, alebo skvele odpružená Nuna Mixx Next.

Pre inšpiráciu Ti sem pripínam moju nedávnu odpoveď. Nájdeš v nej totiž ďaľšie skvelé modely, ktoré by Ti mohli vyhovovať:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally