Aký kočík pre augustového novorodenca?

Zodpovedané
3. máj 2023

Ahoj,

rada by som si nechala poradiť ohľadom výberu kočíka pre augustového novorodenca.

Požiadavky:

  • Čo najľahší, keďže ho budem nosiť po schodoch. Maximum do 11 kg podvozok plus vanička.
  • Kolesá, ktoré sú prispôsobené najmä na nerovný terén a do zimy. Nech nevŕzga.
  • Výškovo nastaviteľná rúčka - ja som nízka a muž vysoký.
  • Môže byť kľudne 2-kombinácia alebo -3-kombinácia.

Náš momentálny favorit je EasyGo Soul 2021 Agáva, ale nie som si ním úplne istá.

Sú aj lepšie alternatívy?

Ďakujem

Ahoj,

kočíky EasyGo Soul či EasyGo Soul Air zaujmú svojimi špecificky tvarovanými konštrukciami, ktoré veľmi pripomínajú kočík Concord Neo. Ten má však oproti Soul modelom pevnejšiu a odolnejšiu konštrukciu a hlavne oveľa viac pozitívnych hodnotení od užívateliek.

Je potrebné si uvedomiť, že Soul je cenovo dostupný a ľahký, mestský športový kočík. Jeho výhody spočívajú najmä v otáčaní športového sedadla v smere aj v protismere jazdy a v skladaní konštrukcie do extrémne malých rozmerov. Pomer cena/kvalita je primeraný nízkej obstarávacej cene.

Osobne Ti skôr odporúčam popozerať sa radšej po kvalitnejšom bazárovom kočíku, akým je napríklad spomínaný Neo.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally