Anex l/type, Cybex Balios S Lux verzus Kinderkraft Nea. Ktorý je najvhodnejší pre 158 cm vysokú mamičku?

Zodpovedané
12. sep 2023

Ahoj,

rada by som si vypočula názor odborníka. Rozhodujem sa medzi 3 kočíkmi:
1. Anex l/type: Z môjho hľadiska je asi najmenej odpružený (neviem, či nebude vŕzgať) a má menšiu vaničku. K športovému kočíku nie je nánožnik, ale dá sa dokúpiť. Predáva sa s autosedačkou Cybex Aton 5 bez základne.
2. Cybex Balios S Lux: Vo vaničke nemá také to okienko pre dieťa, keď už leží na brušku a vie pozerať von. Športová časť nemá na konci takú podperu na nohy a nedá sa dokúpiť nánožnik. Vraj je aj dosť reklamácii na to, že dosť vŕzga, čo ja pri kočíkoch nenávidim. Predáva sa s autosedačkou Kiddy Evoluna i-size 2 so základňou.
3. Kinderkraft Nea: Má asi najväčšie vybavenie. Nejako na ňom chybu nevidím, len ten dizajn sa mi páči najmenej. Možno keby boli aspoň iné farby na výber. Predáva sa s autosedačkou Kiddy Evoluna i-size 2 so základňou.

Podotýkam, že námestie u nás máme samý kameň. Chcem nižší kočík, keďže meriam 158 cm. Budem rada, aj keď mi poradíš iný. Cenovo okolo 700 eur. Dieťa sa narodí v novembri.

Ďakujem

Ahoj,

ak si už teraz našla na kočíkoch nedostatky, tak Ti určite odporúčam zmeniť výber. Existuje jedno nepísané pravidlo. To, čo sa Ti na kočíku nepáči ešte pred kúpou, tak to Ti bude po kúpe vadiť ešte viac. Kočíky Kinderkraft Nea a Cybex Balios S Lux ja osobne skôr odporúčam stredne vysokým a vyšším rodičom. Nie len pre výšku rodičovskej rukoväte, ale aj pre vyššie položenie nadstávb na konštrukcii.

Anex l/type je síce mestský typ kočíka, no je skôr určený pre hladšie a rovnejšie povrchy.

Čo sa týka panoramatického okienka, ktoré je teraz na hlbokých vaničkách veľmi populárne, tak je skôr určené pre jarné a letné bábätká, ktoré ho reálne aj využijú. Tebe sa má bábätko narodiť v novembri, preto sa skôr zameraj na dobre krytú vaničku. Na jar či v lete (záleží od veľkosti a váhy dieťaťa) už bude dieťa prechádzať do športového sedadla.

Odporúčam Ti pozrieť si kočík Joie Finiti. Je to cenovo dostupný kočík určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú po nerovných cestách dediny. Má ľahkú a celkom kompaktnú konštrukciu s výbornou manipulovateľnosťou, umožňujúcou ovládanie jednou rukou. Zaujme tiež jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii v akomkoľvek smere. Športové sedadlo je otočné, dostatočne priestranné a je možné ho napolohovať do skoro úplného rovného ľahu. Hlboká vanička a športové sedenie patrí k tým priestrannejším na trhu.

Podobné kočíky sú aj Muuvo Quick 3.0 a Espiro Only. Podrobnejšie som ich opísala v mojej odpovedi, tak Ti ju sem pripínam:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally