Ktorý kočík je podobný Cam Compass?

Zodpovedané
30. sep 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom kočíka.

Kúpili sme na cestovanie Cam Compass 2021. Bohužiaľ má malé kolieska a neprejde všetok terén, ale dcéra v ňom vydrží dlhšie ako v kočíku na bežný deň (Graco Trailrider 2022). Sedí a drží sa madla, na ktoré v Gracu nedosiahne.

Potrebujeme nejaký kočík, ktorý má madlo blízko sedátka. Pozerala som sa na Cavoe Axo alebo Moon ReSea Sport.

Máš skúsenosti, ktorý kočík by bol lepší?

Prípadne nejaký iný, ktorý má madlo blízko dieťaťa.

Chcela by som kočík:

  • s ktorým prejdeme aj nejakú tú poľnú cestu,
  • nosnosť do 22 kg,
  • veľký nákupný kôš,
  • polohovanie nožičiek,
  • nastaviteľná rodičovská rukoväť,
  • dobré odpruženie kolies,
  • najlepšie, aby polohovanie do ľahu nebolo na pásy.

Ďakujem

Ahoj,

pozri si kočík Muuvo Slick. Má vyššie položené športové sedadlo, detské madlo má položené blízko a celkovo pôsobí viac robustnejšie. Má 52 cm výšku chrbtovej opierky a jeho opierka nôh je predĺžiteľná. Nosnosť športového sedadla je 22 kg, takže ak Ti po čase nebude prekážať 12,5 kg váha, tak vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia.

Cavoe Axo Comfort nemá polohovanie rodičovského madla. Ale tento rok vyšla jeho vynovená verzia Cavoe Axo Style, ktorý má teleskopicky nastaviteľnú rodičovskú rukoväť. Detské madlo je položené bližšie k dieťaťu.

A odporúčam pozrieť si aj model Zopa Quest, ktorý je mnou často odporúčaný. Patrí medzi obľúbené mestskejšie modely, ktoré však zvládajú aj dedinský terén. Je to vďaka dvojitému odpruženiu všetkých štyroch kolies z tvrdenej gumy. Váži 11 kg a dobre sa ovláda jednou rukou. Po zložení je skladný, mám ho osobne odskúšaný. Je to cenovo dostupný model, ktorý mnohých prekvapí.

Moon ReSea Sport neodporúčam, pretože má penové kolesá, ktoré sa Ti na poľných cestách veľmi ľahko poškodia a opotrebujú. Je to mestký typ kočíka do nenáročného a rovného terénu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally