Ktorý ľahší športový kočík je vhodný pre 9 mesačné dieťa a je otočný?

Zodpovedané
10. feb 2022

Ahoj,

už pár dní si lámem hlavu nad druhým športovým kočíkom pre našu princeznú. Momentálne sa vozí v Baby Design Bueno z dvojkombinácie. Je to fajn športiak, len už dosť vŕzga a plánujem ho dať na reklamáciu. Potom ostane u starých rodičov.

Pozerala som na Kinderkraft Vesto alebo Kinderkraft All Road, ale obávam sa tej tenkej konštrukcie.

Hľadám niečo otočné s dlhšou strieškou, eventuálne s možnosťou nakliknúť aj vajíčko. To nie je podmienka. Dcéra má teraz 9 mesiacov a 77 cm.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

o Kinderkraft Vesto a Kinderkraft All Road som písala v poradni viackrát. Môj názor si môžeš prečítať tu v poradni. Stále pri nich preferujem rovnaký názor. Za mňa sú to cenovo dostupné kočíky, čomu zodpovedá ich kvalita a následné hodnotenia mamičiek. Ak nie si veľmi náročná a nebude ti prekážať občasné vŕzganie konštrukcie, tak si jeden z modelov pokojne zaobstaraj. U predajcov tu na MK sa cena nových kočíkov pohybuje od 183 eur.

Ja by som ti odporučila cenovo dostupný Hauck Mars. Cena nového sa tu na MK u predajcov pohybuje od 320 eur. Predovšetkým je to mestský športový kočík jednoduchého no moderného dizajnu, ktorý podčiarkujú aj hravé farebné potlače poťahov. Chváli sa nielen vysokou 25 kg nosnosťou, ale aj relatívne nízkou váhou s nasadenou športovou časťou 10,2 kg. Ďalej je perfektný kompaktným jednoručným skladaním. Kolesá sú veľkosťou a typom (len mierneho) odpruženia vhodné predovšetkým do mesta, kde oceníš aj priestranný nákupný košík. Ich šírka však ustojí aj nejaké tie nerovnosti. Športové sedadlo možno nasadiť v oboch smeroch jazdy a polohovať až do úplného ľahu - 90 cm. Vybavené je UV strieškou so šiltom, polohovateľným detským madlom. A patrí k nemu automaticky aj zvýšený nánožník.

Pozri si aj český model Bomimi Bastien Air. Je to moderný a cenovo dostupný športový kočík. Má nafukovacie kolesá, ktoré ti uľahčia prechádzky aj v náročnejšom teréne. Preto má aj vyššiu hmotnosť konštrukcie s nasadenou športovou časťou 12,9 kg. Okrem plne sklopného otočného sedadla, ktoré unesie až 20 kg dieťa ťa poteší aj výškovo nastaviteľnou rúčkou s koženkovým poťahom. Má aj veľký a dobre prístupný nákupný košík. Ku kočíku je okrem nánožníku dodávaná aj pumpa na kolesá. Obstarávacia cena nového modelu je 300 eur. Bazárový model nájdeš u predajcov na MK za 80 eur.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally