Je lepší kočík Kinderkraft, Kinderkraft Vesto alebo Bebetto Nico Estilo?

Zodpovedané
29. jan 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť pri výbere športového kočíka. Používať ho budem prevažne v meste a sem tam terén. Respektíve nespevnená vozovka. Bývame v byte a výťah máme medzi poschodím. Dcérka má 6,5 mesiaca a váži cca 7 kg.

Mám vyhliadnuté tri športové kočíky, ktoré sú otočné v oboch smeroch. Prvý je Kinderkraft All Road, druhý Kinderkraft Vesto a tretí Bebetto Nico Estilo.

Ktorý z nich je najlepší?

Aký iný športovy kočík otočný v oboch smeroch odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

ak nie si veľmi náročná, a nebude ti prekážať občasné vŕzganie konštrukcie, tak si jeden z modelov pokojne zaobstaraj.

Kinderkraft All Road je športový kočík s otočným sedadlom, ktorý sa môže pochváliť veľmi príjemnou cenou. Má veľké zadné kolesá s všestrannou prechodnosťou aj mierne nerovným terénom. V hodnoteniach však mamičky uvádzajú vŕzganie. Je pomerne ľahký (11,6 kg) a zložíš jo jednou rukou na plocho aj s nasadeným sedadlom. Strieška je vodeodolná a má UV ochranu. Sedadlo je polohovateľné do úplného ľahu. Jeho plusom je aj jeho priestrannosť. Dodávaný je s týmito doplnkami - pláštenka, moskytiéra, nánožník a držiak na nápoje. Cena nového sa tu na MK pohybuje od 229 eur.

Kinderkraft All Road

Kinderkraft All Road je novinkou vydanou pre rok 2020. Tento čisto športový kočík s otočným sedadlom sa môže pochváliť nielen veľmi príjemnou cenou, ale aj veľkými zadnými kolesami a všestrannou prechodnosťou aj mierne nerovným terénom. K tomu pridáva zvládnuteľnú váhu, oceľovú konštrukciu, ktorú zložíš jednoručne na plocho aj s nasadeným sedadlom, UV ochranné vodeodolné textílie a jednoduchú obsluhu.

Sedadlo je polohovateľné do úplného ľahu a vybavené rozšíriteľnou, dvojnásobne odvetrávanou strieškou. Plusom je aj jeho priestrannosť, ako aj dodávané doplnky - pláštenka, moskytiéra, nánožník a držiak na nápoje.

Kinderkraft Vesto je veľmi podobný All Road-u. Tá istá 15 kg nosnosť a rozmery sedadla sú totožné. Rovnaké je aj použité odpruženie. Kolesá má však oproti Road-u penové. Cenou sa pohybuje tu na MK od 189 eur.

Kinderkraft Vesto

Bebetto Nico Estilo je športový kočík s vyššou 13,4 kg váhou. Jeho kúpou za príjemnú cenu, získaš luxusne pôsobiaci plne odpružený all-terrain športový kočík. Sedadlo je otočné a ide až do ľahu. V ponuke je s plnou výbavou. Cena nového sa tu na MK pohybuje od 265 eur.

Bebetto Nico Estilo

Bebetto Nico Estilo je vynovenou, prémiovou verziou obľúbeného modelu Bebetto Nico. Okrem o málo nižšej váhy je najprominentnejším rozdielom prémiové, lesklé prevedenie konštrukcie (na výber 3 farby), tmavé materiály so zladeným vzorovaním a lemovaním. Za príjemnú cenu získaš luxusne pôsobiaci plne odpružený all-terrain športový kočík s možnosťou kombinácie. Sedák pritom ide až do ľahu, a je otočný do oboch smerov. V ponuke je s plnou výbavou; dokúpením vaničky a/alebo autosedačky budeš mať kočík využiteľný už od narodenia.

Ja osobne by som sa skôr poobzerala po kočíku Reemy R8. Je to kočík českého výrobcu. Hliníková konštrukcia váži 11 kg, a je vybavená odpružením všetkých kolies. Tie pohltia bežné otrasy. Predné kolesá sú penové - vhodné predovšetkým na nenáročné prechádzky. No zadné nafukovacie kolesá - sú určené pre hladšiu jazdu. Športové sedadlo je plne otočné v chrbtovej i nožičkovej časti. Sedadlo dokážeš napolohovať až do ležiacej polohy. R8 je dodávaný s pláštenkou, nánožníkom a moskytiérou v sete. Bohužiaľ cena dvojkombinácie je už od 481 eur.

Reemy R8

Reemy R8 je kočíkom rovnakým, ako ponúka holandský výrobca Top Mark Pure. Je to jednoduchý, cenovo dostupný moderný kombinovaný kočík s farebnými strieškami. Hliníková konštrukcia je vybavená odpružením všetkých kolies, ktoré pohltí bežné otrasy. Jej farebné prevedenie si môžeš vybrať - dostupná je v striebornej alebo čiernej. Predné kolesá sú penové a vhodné predovšetkým na nenáročné prechádzky, pre hladšiu jazdu ich však dop’ĺňajú zadné nafukovacie, ktérými sa od svojho holandského brata líši.

Športová nadstavba je plne otočná a v chrbtovej i nožičkovej časti ju dokážeš napolohovať až do ležiacej polohy. Dá sa využívať aj pre menšie deti, pre novorodenca však využiješ skôr skladaciu hlbokú vaničku či adaptéry k autosedačke Reemy či k iným, známejším značkám s koncovkou Maxi-Cosi. R8 je dodávaný s pláštenkou, nánožníkom a moskytiérou v sete.

Poprípade ti odporúčam Hauck Mars, je to mestský športový kočík. Jeho jednoduchý, no moderný dizajn podčiarkujú aj hravé farebné potlače poťahov. Chváli sa nielen vysokou (až 25kg) nosnosťou, ale aj relatívne nízkou váhou - 10,2 kg. Zložíš ho jednou rukou do kompaktných rozmerov. Kolesá sú veľkosťou a typom (len mierneho) odpruženia vhodné predovšetkým do mesta, ale zvládnu aj občasný lesný terén. Športové sedadlo je otočné a polohovateľné až do ľahu. Taktiež je vybavené UV strieškou so šiltom, polohovateľným detským madlom. Vo výbave je aj zvýšený nánožník. Je cenovo dostupný. Tu na MK sa jeho cena pohybuje od 320 eur.

Hauck Mars

Hauck Mars zo série iPro je cenovo dostupný, mestský športový či kombinovaný kočík jednoduchého no moderného dizajnu, ktorý podčiarkujú aj hravé farebné potlače poťahov. Chváli sa nielen vysokou, 25kg nosnosťou, ale aj relatívne nízkou váhou či kompaktným, dokonca jednoručným skladaním. Kolesá sú veľkosťou a typom (len mierneho) odpruženia vhodné predovšetkým do mesta, kde oceníš aj priestranný nákupný košík. Ich šírka však ustojí aj nejaké tie nerovnosti.

Športové sedadlo možno nasadiť v oboch smeroch jazdy, a v troch pozíciách polohovať až do ľahu. Vybavené je UV strieškou so šiltom, polohovateľným detským madlom, a patrí k nemu automaticky aj zvýšený nánožník. Okrem sedadla možno na konštrukciu pripojiť pre novorodenca aj hlbokú vaničku Mars, ako aj autosedačky iPro Baby (i-Size) či Comfort Fix - prípadne, s korešpondujúcimi adaptérmi, aj známejšie značky s úchytmi typu Maxi-Cosi. Mars môžeš zakúpiť ako čisto športový kočík, ale aj Duo set s vaničkou, Shop’N Drive travel system s autosedačkou, alebo kompletnú trojkombináciu - či si set vyskladať štýlom mix and match.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kocikopedie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally