Ktorý športový kočík zvládne terén a je vhodný pre 16-mesačné dieťa?

Zodpovedané
18. aug 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík do 22 kg, ktorý zvládne aj terén. Musí byť dobre ovládateľný, stabilný, ľahký, pohodlný a skladný. Cena do 200 eur. Syn má 16 mesiacov, váži 13 kg a meria 86 cm.

Aký kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

pozri si model Carrello Bravo, ktorý je pokračovacím športovým kočíkom určeným pre rodičov, ktorí sa pohybujú nielen po meste. Nízka váha a výborná manipulovateľnosť umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Športové sedenie je neotočné a nekorýtkového typu. To znamená, že ho možno napolohovať do skoro úplne rovného ľahu. Sedenie patrí k tým priestrannejším na trhu, preto v nich bude mať pohodlie aj väčšie dieťa od 6 mesiacov až do konca kočíkovacieho obdobia.

Vyšiel na trh v roku 2022 ako menší brat modelu Carrello Bravo Plus, ktorý je o čosi drahší. Tiež by Ti mohol vyhovovať. Tento model veľmi často v poradni odporúčam, pretože je nielen cenovo dostupný, ale vie mamičky aj prekvapiť po funkčnej stránke.

Ďalšie vhodné modely sú Espiro Look alebo Petite&Mars Royal. Bližšie ich opisujem v tejto odpovedi:
Nájdem ľahký a otočný kočík s veľkou strieškou do 300 eur?

Prípadne si pozri aj o čosi kvalitnejšie, drahšie, populárne a dizajnové modely značky Cybex - Cybex Beezy, Cybex Eezy S+² či Cybex Balios M.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally