Nájdem ľahký a otočný kočík s veľkou strieškou do 300 eur?

Zodpovedané
17. júl 2023

Aho,

poprosila by som o radu pri výbere kočíka. Hľadáme kočík (športový alebo golfový) na cestovanie pre nášho 15-mesačného syna, ktorý bude už do konca kočíkovania - čiže nosnosť aspoň 20 kg.

Požiadavky:

  • hmotnosť ideálne do 10 kg (max. 11 kg),
  • rozmery zloženého kočíka nie sú až tak podstatné - čím menší/spratnejší, tým lepšie,
  • skladateľný a ovládateľný jednou rukou,
  • odpružené kolesá (najlepšie by boli buď nafukovacie alebo pogumované,
  • čo najväčšia strieška,
  • polohovateľnosť do ľahu (plusom by bolo ak budú aj nohy polohovateľné),
  • nastaviteľná výška rukoväte,
  • ootočný do smeru alebo protismeru,
  • cena ideálne do 300 eur.

Ďakujem

Ahoj,

v prvom rade je potrebné si uvedomiť, že otočnosť je potrebné oželieť. Je to na úkor kvality modelov do 300 eur, ktoré by spĺňali aj ostatné Tvoje požiadavky.

Ak je to však pre teba veľmi podstatná funkcia, tak potom ju sĺňa model Zopa Quest. Zaujme Ťa hlavne jeho chrbtová opierka (jej výška je 44 cm) tvorená pevnou vetracou sieťkou, ktorá v horúcich letných dňoch vytvorí vo vnútri kočíka príjemné odvetrávanie. V zimných mesiacoch sa chrbtová opierka zase uzatvára vložkou a zaisťuje tak vo vnútri teplo a útulnosť.

Určite si pozri športový kočík Espiro Look. Vďaka nastaviteľnej otočnej rukoväti vo výške od 96 do 113 cm zaručuje pohodlné ovládanie aj vyšším rodičom. Jeho bezúdržbové gélom plnené kolesá so zadným odpružením, zvládajú aj nerovnejšie povrchy. Sedadlo je vhodné aj pre väčšie dieťa, vďaka 48 cm vysokej chrbtovej opierke. Zaujme jednoručným zložením a praktickým rozmerom po zložení.

Moderným dizajn a dostupnú cenu, ponúka športový kočík Espiro Wave. Zaujme jednoručným zložením, odolnými kolesami s odpružením aj dostatočne priestranným sedením s možnosťou úplného ľahu. Rukoväť je možné nastaviť len do výšky 104 cm, preto je vhodný pre nižších rodičov.

Podobnými modelom je aj Petite&Mars Royal.

Ak kočík s väčšími kolesami, tak si pozri cenovo dostupný model Carrello Bravo Plus. Je to mestský typ kočíka, u ktorého oceníš celkom ľahkú hmotnosť, rýchle skladanie, dobré jazdné vlastnosti a aj priestranné sedenie. So svojou nízkou 9,9 kg váhou patrí k ľahším modelom. Kolesá má gumové a všetky odpružené, preto si poradia aj so zhoršeným terénom.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally