Ktorý trojkolesový kočík zvládne terén a je skladný?

Zodpovedané
19. nov 2022

Ahoj,

hľadám trojkolesový kočík, ktorý bude spĺňať moje požiadavky:

  • zvládne terén,
  • je skladný do auta,
  • má vyššiu nosnosť,
  • vydrží do konca kočíkovania,
  • dá sa dať do úplného ľahu,
  • za rozumnú cenu.

Existuje taký kočík?

Ďakujem

Ahoj,

v prvom rade mi nedá nepodotknúť, že trojkolesové terénne kočíky nemajú funkciu úplného ľahu a ani kolmého sedu. Je to pre ich využitie v nerovnom teréne nezlúčiteľné s bezpečnosťou a ochranou zdravia, teda chrbtice dieťaťa. Tá môže byť v týchto polohách poškodená prejazdom a natriasaním na nerovnom teréne.

Cenovo dostupným modelom je Hauck Runner 2. Je určený pre už sediace staršie deti od 6 mesiacov do 4 rokov (maximálne do 22 kg), ktoré sprevádzajú svojich aktívnych rodičov na turistike a pri športe. Funkčnosť a materiál nafukovacích kolies ostal nezmenený a je bez odpruženia.

Bazárovým modelom je Joie Crosster Flex Signature. Má striešku XXL rozmerov a opruženie kolies s bezúdržbovými pneumatikami si môžeš sama regulovať.

Pozri si aj bazárový, resp. nový v obchode dostupný model Baby Jogger City Elite 2, ktorý je kvalitný a nabitý funkcionalitami. Síce má v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale jeho kolesá a odpruženie sú vhodné do mesta a aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Medzi cenovo dostupné kočíky patrí aj MamaKiddies IRun. Jeho mínusom je ale nižšia 15 kg nosnosť športového sedadla.

Ak hľadáš niečo s menšími kolesami, taký hybrid medzi využitím v meste a aj na výletoch, tak potom si pozri Thule Spring alebo Baby Jogger City Mini GT2.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally